Tentokrát však přijel houževnatý soupeř, který získal z předchozích tří kol plný bodový počet a po dalších třech dlouho sahal i v Hulíně. Nakonec však favorizovaní domácí vyhráli 2:1.

SPARTAK HULÍN – RÝMAŘOV 2:1 (0:1)

Od prvních minut bylo na hřišti s umělým povrchem znát jak hostující fotbalisté chtějí bojovat o záchranu. Rvali se o každý míč a využívali každé příležitosti k rychlému brejku. Už v 10. minutě se dostal sám před domácího brankáře Janalíka Večeřa, ale nevyzrál na něho. O deset minut později vyrazil brankář hostí Hampel trestný kop Lacigy a dorážka Zlámala mířila nad branku. Po půlhodině hry šli hosté do vedení. Ofsajdem zavánějící akci zakončil podél vybíhajícího Janalíka Večeřa.

„Hosté měli svou kvalitu především v útoku. Při některých brejkových situacích jsme chybovali, ale podržel nás gólman,“ pochválil Janalíka trenér Hulína Josef Pospíšil.

Už třicet vteřin po přestávce byl v pokutovém území faulován Zlámal a sám se postavil k nařízené penaltě. Jeho střelu však brankář Rýmařova vystihl a vyrazil.

„Na tréninku promění každou, proto byl volbou číslo jedna, ale při proměňování penalt máme letos smůlu,“ přiznal Pospíšil.

Po přestávce se tlak Hulína stupňoval. Hosté znervózněli a po slovní výměně názorů s Lacigou musel na tribunu jejich trenér Milan Duhan.

Vyrovnání přinesla 74. minuta, když s pomocí teče hostujících obránců překonal gólmana střelou po rohu Zlámal. Hned za pět minut přidal hlavou po rohovém kopu vítěznou branku Václavíček.

„Ve druhém poločase jsme chtěli dokázat jakou máme morálku. Toto mužstvo si nezasloužilo prohrát. Po přestávce jsme potvrdli, že patříme oprávněně mezi pět nejlepších mužstev soutěže. Dokázali jsme, že nepatříme mezi mužstva, která chtějí darovat zachraňujícím se týmům body,“ zdůraznil hulínský kouč.

Hulín: Janalík – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček, Trnčák (88. Dunda), Laciga, Kadlec (86. Vávra), Kutňák, Zlámal, Ševela. Trenér Josef Pospíšil.