Autor čtrnácti branek projevil kvůli pracovnímu zaneprázdnění zájem vrátit se do Napajedel a Spartak mu bránit nehodlá.

„Vše je ještě ve fázi jednání. Pokud ale o Michala přijdeme, bude to pro nás velké oslabení. Ztratíme nejen střelce, ale také hráče s pozitivním vlivem na kabinu,“ přiznal kouč mužstva Petr Zapletal.

Velkou spokojenost ovšem vyjádřil s angažmá hulínského odchovance Ševely, který odehrál za Sigmu Olomouc dvacet prvoligových zápasů. „Do mužstva velmi dobře zapadne povahově, o jeho fotbalovém přínosu ve středu zálohy se nemá cenu bavit,“ pronesl Zapletal.

Ten nevyloučil další posilování. Už jen proto, že kromě dlouhodobě zraněného Kříže mu bude scházet úvodních pět podzimních kol vykartovaný stoper Zlámal a pravděpodobně i Huťka.

„Kostru týmu máme hotovou, tým bychom rádi doplnili ve všech řadách. Za každou cenu se ale nebudeme posilovat. Absolvoval jsem rozhovory s vytypovanými hráči a v řadě případů jsem byl zklamaný. Někteří si asi myslí, že Hulín je klubem milionářů,“ kroutí hlavou kouč Spartaku.

Na jaře jeho celek srážely zdravotní problémy klíčových hráčů. Na marodce se objevili Paciorek, Máčala, Stržínek či Dvořáček. Na potíže si přitom zadělali na umělé trávě, na níž musel Hulín kvůli rekonstrukci hlavní plochy odehrát celou sezonu.

„Umělá tráva je výborná v zimě. Hrát na ní delší dobu ale není vhodné,“ míní Zapletal.

On i jeho družina si nyní mohou oddechnout. V nové sezoně už bude Spartak nastupovat k mistrovským duelům na své přírodní trávě. Trénovat však bude ještě minimálně půlrok na hřišti v nedalekých Záhlinicích.

Hulínští fotbalisté se momentálně připravují v okolí Žlutavy u Otrokovic.

„Místní kopcovité terény dobře znám a v horkém létě si je pochvalují i hráči,“ pravil Petr Zapletal, jehož výběr poprvé otestuje svou formu v sobotu, kdy v Záhlinicích změří síly s třetiligovou Kroměříží.