Hanáci na severu Moravy nezvládli závěr, v posledních pěti minutách dvakrát inkasovali a znovu padli. Přestřelku rozhodl Martin Foltyn.

„Závěr byl věcí štěstí a trochu i naší naivity. Bohužel jsme nezvládli konec a po hloupých chybách opět inkasovali,“ mrzí hostujícího trenéra Jindřicha Lekhoživa: Zatímco Spartak se ve druhé polovině sezony výsledkově souží a dál propadá třetiligovou tabulkou, Hlučínští v sobotu potvrdili výbornou jarní formu.

„Nepodali jsme až tak optimální výkon. Musím ale kluky ocenit za to, že bojovali až dokonce a chtěli vyhrát. Natáhli jsme sérii a užíváme si ji. Je příjemné pohybovat se v horních patrech tabulky,“ říká trenér Hlučína Radomír Korytář.

Prvních pětadvacet minut bylo z domácí strany dobrých.

„Měli jsme hru pod kontrolou a soupeře k ničemu nepouštěli, bohužel nám to dlouho nevydrželo,“ vracel se k sobotnímu duelu Korytář. Ve 39. minutě rozehráli domácí standardní situaci. Žižka zatáhl balon, odcentroval a Foltýn otevřel skóre.

„Ovšem v poslední minutě první půle jsme nechali vlastní laxností soupeře vyrovnat,“ kroutil hlavou domácí stratég. Trefil se Minář.

Ve druhém poločase domácí znovu získali vedení. Po akci dvou střídajících hráčů centroval Krejčí a zakončoval Štefek.

„Hulín dobře bránil a hrál na rychlé protiútoky. Jeden mu vyšel a podařilo se mu vyrovnat,“ konstatoval trenér Korytář. Vyrovnávací branku Hlučínští inkasovali devět minut před koncem, když se prosadil střídající Rožek, jenž nahradil zraněného Martina Vyskočila.

Hulín ale o nerozhodný výsledek na konci střetnutí přišel. „Už to vypadalo, že si body rozdělíme. Vsadili jsme ale všechno na jednu kartu, chtěli jsme za každou cenu vyhrát a výsledek se dostavil. Tentokrát jsme hrozili ze vzduchu,“ pousmál se trenér FC Hlučín.

Hudeczek potáhl míč po lajně, našel hlavu Foltýna a domácí znovu vedli. Na konečných 4:2 upravil Kraut, kterému gólovou situaci připravil Jančík. „Byli jsme nedůrazní v obou šestnáctkách, což nakonec rozhodlo,“ dodal Lehkoživ.

FC Hlučín – SK Spartak Hulín 4:2 (1:1)

Branky: 39 a 88. Martin Foltyn, 76. Robin Štefek, 90+2. Dominik Kraut – 44. Michal Minář, 81. Viktor Rožek. Rozhodčí: Kulička – Páral, Grečmal
Žluté karty: Heiník, Jančík – Michal Vyskočil, Josl, Rožek
Diváci: 152.
Hlučín: Kodeš – Bialek (46. Štefek), Heiník, Mac, Žižka – Foltýn, Hudeczek, Carvalho – Ságner (56. Fojtík), Kraut, Krejčí (81. Jančík). Trenér: Radomír Korytář.
Hulín: Dostál – Mi. Vyskočil, Zlámal, Josl, Oulehla – Minář (77. Michálek), Malenovský, Dvořáček, Šrom. Hradil – Ma. Vyskočil (54. Rožek).