Poslední čtvrthodina se na umělé trávě hrála za umělého osvětlení. Domácí Kadlec a Václavíček byli vyloučeni po druhé žluté kartě a hosté se dvakrát zlobili na rozhodčího, že jim upřel penaltu. Hulín nakonec ubránil vítězství 1:0.

SPARTAK HULÍN – BRUMOV 1:0 (0:0)

Hosté vstoupili do utkání aktivně a první čtvrthodina se hrála v jejich režii.

„Nechytli jsme začátek zápasu. Soupeř nás zatlačil za pomoci standardních situací. Měl vysoké hráče a to nám dělalo problémy,“ podotkl trenér Hulína Josef Pospíšil.

Postupem času se hra vyrovnala a byl to především boj ve středu hřiště. Šance měl Hulín. Trnčák mířil vedle a hlavičku Václavíčka vyrazil před sebe Dubec, jenže dorážka stejného hráče skončila na tyči.

„První poločas byl z naší strany velmi špatný. Hulín hrál kombinačně a bylo vidět, že je zvyklý na umělý trávník. Nám povrch dělal problém,“ přiznal trenér Brumova Miroslav Mičega.

Hosté už ve 29. minutě museli střídat zraněného Bartošáka.

„Bartošák je pro nás klíčový hráč a jeho absence byla směrem dopředu cítit. Na to se však nemůže vymlouvat,“ zdůraznil Mičega.

Pět minut po přestávce Hulín udeřil. Po závaru v pokutovém území se dostal k odraženému míči Sedlář a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

„Sucháček měl jednoduše odehrát míč. Chtěl zahrát fotbalově a nevyšlo mu to. Domácí zachytili jeho hlavičku a dali z toho gól,“ viděl chybu trenér Mičega.

O tři minuty později skončila tečovaná střela hostujícího Deklevy jen těsně vedle hulínské branky.

Závěr utkání byl hodně dramatický. Ten už diváci poprvé v historii hulínské kopané sledovali v rámci divizního utkání za umělého osvětlení. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kadlec. V 83. minutě se hosté po střetu domácího Barcucha s Križkem dožadovali penalty. Stejná dvojice si totožnou situaci zopakovala i o minutu později, ale rozhodčí Tomášek nechal pokračovat ve hře.

„Nechci se k tomu vyjadřovat. Na obě strany to bylo podivné rozhodování, které nemělo moc společného s fotbalem. Já jsem viděl dvě tutové penalty,“ dodal klidně trenér Brumova.

„Je to na posouzení rozhodčího. Nám dával zbytečné červené karty a hosty obral o jednu penaltu. Taková kompenzace se mi nelíbí,“ dodal Pospíšil.

Dvě minuty před koncem byl vyloučen domácí Václavíček znovu po druhé žluté kartě. Hosté se však do žádné gólové šance už nedostali a tak Hulín udržel nejtěsnější vítězství.

„Jsem rád, že jsme náš minimální náskok udrželi i v devíti hráčích. Nevím však kdo příští týden bude hrát, když máme po zápase dva vyloučené hráče,“ přemýšlel hulínské trenér.

Branka: 50. Sedlář. Žluté karty: Štěpán, Václavíček, Barcuch, Kadlec – Ritter, Kiačik, Križko, Martinka, Dubec. Červené karty: 72. Kadlec, 88. Václavíček (oba po druhé ŽK). Rozhodčí: Tomášek – Machát, Sláma. Diváci: 80.

Hulín: Janalík – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček, Mršťák, Laciga, Kadlec, Kutňák, Trnčák (87. Dunda), Sedlář (91. Tabara). Trenér Josef Pospíšil.

Brumov: Dubec – Martinka, Sucháček, Križko, Dekleva, Naňák (46. Zvoníček), Lendvay, Kiačik, Bartozel, Bartošák (29. Smolka), Ritter (76. Řehák). Trenér Miroslav Mičega.