Naopak velké rozčarování prožila juniorka ševců, která po nevýrazném výkonu podlehla na Letné Uničovu. Ještě hůř se však dýchá Kroměříži, která prohrála 0:3 v Zábřehu.

FC FASTAV ZLÍN B – SK UNIČOV 0:2 (0:0)

Juniorka ševců si zbytečně zkomplikovala situaci v boji o třetiligovou záchranu. Hosté o své výhře rozhodli dvěma lacinými brankami po změně stran. To už na domácí straně chyběl zraněný stoper Linek, jehož absenci považoval zlínský kouč Jaroslav Švach za klíčovou.

„Bez Linka hrát vzadu na nulu nemůžeme, dnes se to opět ukázalo. V prvním případě jsme dostali gól z triviálního odkopu, ve druhém jsme zase po vracené hlavičce nepokryli zakončujícího hráče, který byl sám na malém vápně. Oba inkasované góly patří spíš do dorostenecké kategorie," uvedl trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach.

Mladí ševci odehráli nejpovedenější pasáž na konci první půle, kdy zejména Salachnova hlavička a zakončení Polácha po gólech doslova volaly. V prvním případě ale zasáhl brankář Uvízl, ve druhém domácí středopolař bránu přestřelil. „To byly asi jediné příležitosti, kdy jsme po rychlých kontrech opravdu mohli skórovat, jiné šance jsme v podstatě neměli," podíval se pravdě do očí domácí lodivod.

Jedinou výjimkou byla po změně stran střela zlínského Šumbery k tyči, víc toho ale mladí ševci nevymysleli. „Samotný zápas byl spíš remízový a dalo se předpokládat, že ten, kdo dá první gól, vyhraje. To se také nakonec stalo," uvedl zklamaně zlínský kouč.

Zlín B: Dostál – Bartolomeu, Linek (32. Dvořák), Kostka, Jasenský – Šembera (80. Kalus), Polách, Salachna – Kurtin (65. Kopečný), Červenka Š., Holík. Trenér: Jaroslav Švach.

SK SPARTAK HULÍN – FC SLOVAN ROSICE 3:0 (1:0)

Hulín klíčový duel jara zvládl na výbornou. Již v 17. minutě si našel odražený míč za šestnáctkou Otruba a bombou poslal svůj tým do vedení. Po hodině hry našel Krhut přesným centrem hlavu Ševely, který navýšil náskok Spartaku. Definitivu pak připravil Paciorek pro Krhuta, jenž tváří v tvář brankáři Rosic nezaváhal. Hosté se do brankové příležitosti za celý zápas nedostali.

„Ačkoliv jsme dnes nepodali tak kvalitní výkon jako v sobotu proti Zábřehu, vypracované šance jsme dokázali proměnit a vzadu jsme si to pohlídali. Byl to důležitý zápas a těší mě, že i podruhé za sebou jsme doma dokázali naplno bodovat," oddechl si trenér vítězů Jindřich Lehkoživ.

Díky tomu poskočil Hulín na třetí příčku od spodu tabulky a do závěrečných pěti kol může jít s otevřeným hledím. „V tuto chvíli už máme záchranu ve svých rukou, což je největší pozitivum. Rozhodnuto ale ještě nic není, protože další důležité zápasy jsou teprve před námi," upozornil Lehkoživ.

Hulín: Vogl – Barcuch, Řihák, Číhal, Vyskočil – Krhut, Kadlec (81. Pácl), Laciga (85. D. Lehkoživ), Dvořáček – Otruba, Ševela (74. Paciorek). Trenér: J. Lehkoživ.

FK SULKO ZÁBŘEH – SK HS KROMĚŘÍŽ 3:0 (1:0)

Kroměříž se držela více než hodinu. Na začátku obou poločasů se navíc hezkými střelami blýskl hostující Handl, nicméně Šustr v bráně Zábřehu nepovolil. To domácí první větší příležitost využili. Šichorovu ránu brankář Mucha vyrazil jen před sebe a Michalčák do prázdné brány dorazil. Druhý gól vstřelil deset minut před koncem Šichor, jenž zakombinoval s Kostorkem a následně se trefil přesně k tyči. Krátce nato dokonal zkázu Hanáků zblízka Zeher.

Kroměříž: Mucha – Stojaník (81. Dupkala), Šilinger, Klabal, Nevřala – Perůtka, Budín – Handl (70. Dobeš), Steiner, Šturma – Janča. Trenér: Roman Sklenář.