„Vypadá to, že kádr bude opravdu hodně jiný než v podzimní části. Kluby, které u nás měly své hráče na hostování, si je stahují zpátky. Šest odchodů je opravdu dost,“ řekl roztrpčený kouč Hulína.

Největším oslabením je odchod dvou obránců. Marek Dostál se po půlroce a čtrnácti odehraných zápasech vrací do Bystřice pod Hostýnem. Ondřej Václavíček působil v Hulíně od roku 2009 a za Spartak stihl odehrát 89 utkání, ve kterých vstřelil 12 branek. Zimní přípravu absolvuje v Přerově.

„V defenzivě jsme měli největší problémy a teď ještě budeme muset tyto dva hráče nahradit. Je to pro naše mužstvo citelný zásah. Nějak se s tím budeme muset vyrovnat,“ je si vědom Josef Pospíšil.

Další čtyři hráči patřili většinou mezi střídající. David Rokos sice nastoupil patnáctkrát, ale jako útočník nedal ani gól a na jaře by měl pomáhat v divizi Slavičínu. Obránce Zdeněk Matějka si připsal devět startů a teď už bude bojovat s Bystřicí o záchranu v krajském přeboru. Na přípravu do Hanácké Slavie Kroměříž se vrací Tomáš Kutňák (na podzim 7 utkání) a Martin Dočkal (4).

„Když jsem s hráči mluvil v prosinci, tak všichni chtěli v Hulíně hrát třetí ligu i na jaře. Nicméně nejsou našimi hráči, takže musí akceptovat rozhodnutí svých mateřských klubů,“ zdůraznil hulínský trenér.

Namísto nich míří do Hulína staronové tváře. Jedná se o dva mladé dravce, kteří mají hulínskou minulost. Aleš Tabara odehrál za Hulín ještě v divizi 9 utkání a v posledních třech sezonách nastupoval v I. A třídě za Žalkovice. Richard Němec si už loni vyzkoušel MSFL, ale na podzim se do kádru nedostal a hostoval v Jiskře Otrokovice.

Vedle nich by měl vyztužit zadní řady Roman Číhal, který hrál na podzim jen okresní přebor v Roštění, ale v dresu Hulína už nasbíral 78 utkání a 12 branek. „Budou u nás v přípravě, ale jaká bude jejich použitelnost, se teprve ukáže,“ přiznává kouč Hulína Josef Pospíšil.

Největší posilou by se po návratu z hostování ve Zlíně měl stát Jaromír Paciorek, o kterého však mají zájem i v Přerově. „Po domluvě s Jardou jsme se rozhodli, že v tomto týdnu nastoupí přípravu v Hulíně. Dostali jsme se do situace, že si nemůže dovolit uvolnit další hráče,“ přiznal Pospíšil.

Paciorek pomáhal na podzim ve II. lize Zlínu, ale vinou zranění nastoupil jen v devíti zápasech ve středu zálohy. Za Hulín hrál naposledy v červnu roku 2009. V 79 zápasech nastřílel úctyhodných 49 gólů.

Na dalších jménech ještě v Hulíně pracují. „Budeme se snažit přivést nejméně další tři hráče, kteří už minimálně třetí ligu hráli. To jsou však v okolí především hráči z ligových týmů. Přijít by mohli až na konci února, pokud se nevejdou do kádru svých klubů. Doplnit potřebujeme především v obraně,“ poznamenal hulínský trenér.

I letos zařadí Hulín do programu zimní přípravy krátké soustředění v Luhačovicích. „Dnes mám od vedení přislíbeno, že v době od 8. do 12. února pojedeme na tradiční soustředění,“ dodal trenér Hulína Josef Pospíšil.

Program přípravy Spartaku Hulín: 21. ledna (14) – Slovácko B (doma), 28. ledna (10) – Brno B (venku), 4. února (15) – Přerov (doma), 14. února (17) – Morkovice (doma), 18. února (15) – Slavičín (doma), 25. února (15) – Vik. Otrokovice (doma), 3. března (15) – Zlín (doma), 10. března (15) – Spytihněv (doma), 17. března (15) – Napajedla (doma).