Holešov v prvním kole soutěže porazil Nové Sady 3:2. Hanačky před 50 diváky v duelu hraném v deštivém počasí od 16. minuty po ráně Kopečkové prohrávaly 0:1. O vyrovnání se postarala o deset minut později dorážkou Šilhárová. Stejná hráčka osm minut před přestávkou poslala z přímého kopu domácí tým do vedení na 2:1. Zajimavý souboj pokračoval i po změně stran. Ve čtyřiapadesáté minutě totiž Herenčáková po hrubé chybě domácích ve středu hřiště srovnala stav na 2:2. Vítěznou a zároveň postupovou trefu zařídila po individuální akci v 67. minutě Homolová.

,,Hned v první minutě se nám zranila brankářka Vývodová, kterou ve zbytku střetnutí spolehlivě nahradila hráčka z pole Kuchařová," upozornil na jeden z klíčových momentů zápasu kouč Slavomír Bednář mladší. Tomu se nelíbil přístup hostujícího družstva. ,,Nové Sady od začátku střetnutí předváděly agresivní fotbal. Jejich zákroky byly často na hranici regulérnosti. Hosté některé souboje zbytečně ostře dohrávali," zlobil se Bednář mladší. Jeho tým však duel s nepříjemným soupeřem zvládl. ,,Skalp silného protivníka nám zajistilo veké nasazení a bojovnost. Výborně zahrála celá obranná čtveřice, záloha vynikala pohybem a v útoku se dvěma góly blýskla kanonýrka Šilhárová," vypočetl příčiny úspěchu holešovský trenér, jehož tým ve 2. kole ženského fotbalového poháru vyzve Hodonín.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – NOVÉ SADY 3:2 (2:1)

Branky Holešovských holek: Šilhárová 2, Homolová.
Sestava: Vývodová (Kuchařová) – Tiefenbachová, Voždová, Nela Ševčíková, Randuchová, Homolová, Kocurková, Krčmářová, Rosypalová, Kuchařová, Šilhárová. Střídaly: Jurčíková, Petříková.