Holešovské fotbalistky tři body věnovaly stále aktivnímu členovi FK Holešovské holky Jaroslavu Svobodovi, který v den zápasu v sobotu 21. května oslavil 80. narozeniny. Dařilo se rovněž Březůvkám, které na domácím hřišti před 80 diváky zdolaly Bezměrov. Uherský Brod si přivezl vysokou výhru z Mostkovic.

V tabulce jsou po 13. Kole soutěže Holešovské holky na prvním místě, Uherský Brod je druhý, Březůvky třetí a Bezměrov čtvrtý.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – VLKOŠ 3:0 (1:0)

,,V porovnání s posledním duelem v Bezměrově jsme podali zlepšený výkon. Velmi nám pomohlo, že se do družstva po 3,5 letech vrátila Monika Samsonová. Vývoj utkání jsme od začátku do konce kontrolovali. Dařila se nám přízemní kombinace i křídelní hra. Pouze v krátkých pasážích zápasu, kdy jsme přistoupili na hru vysokých míčů soupeřek, jsme se vytráceli,“ prozradil Slavomír Bednář starší, klubový šéftrenér Holešovských holek.

,,Duel jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. V úvodních 20. minutách jsme totiž spálili tři tutovky. Ve zbytku střetnutí jsme měli ještě další šance. Hosté, kteří zápas odehráli pouze s 11 fotbalistkami, pouze jednou ohrozili naší bránu, když v poslední minutě z trestného kopu nastřelili tyčku,“ informoval dále Bednář starší.

Branky Holešovské holky: Samsonová, Kuchařová, Stavjaníková.

Holešovské holky: Kateřina Pitnerová – Stavjaníková, Slezáčková, Doleželová, Samsonová, Adriana Ševčíková, Křenková, Tiefenbachová, Jiroušková, Vašíčková, Kuchařová. Střídaly: Sklenaříková, Škrabalová, Kotasová, Kateřina Slavíková, Julie Slavíková, Karolína Slavíková.

MOSTKOVICE – UHERSKÝ BROD 1:6 (1:3)

,,Zápas se nám povedl. Byli jsme v něm pevní v obraně, dařil se nám přechod do útoku a proměňovali jsme šance. Od začátku utkání jsme měli tlak. Domácí tým sázel na rychlé brejky, ale ty jsme bez problémů pokrývali. Všechny góly jsme vstřelili po pohledných kombinačních akcích. Hattrick si připsala Kristýna Psotková, velmi dobrý výkon podala běhavá předstopérka Eliška Smělíková,“ radoval se z jednoznačné výhry na Hané Jan Gazdík, trenér Uherského Brodu.

Branky Uherského Brodu: Psotková 3, Dufková 2, Juráková.

Uherský Brod: Karolová – Dzuráková, Baná, Kateřina Fojtíková, Smělíková, Juráková, Adamíková, Chovancová, Večeřová, Psotková, Dufková. Střídaly: Mahdalová, Gorčíková.

BŘEZŮVKY – BEZMĚROV 4:2 (2:1)

,,Lokální derby jsme chtěli vyhrát. Družstvo hrálo od začátku utkání zodpovědně. Proto jsme si v devětadvacáté minutě po gólu Ondrašíkové z penalty a trefě Hanákové vypracovali dvoubrankový

náskok. Poté jsme polevili v nasazení a houževnatý Bezměrov těsně před přestávkou korigoval Dočkalovou na 2:1. Ovšem v první polovině druhé pětačtyřicetiminutovky jsme zase předváděli útočný fotbal a ve čtyřiašedesáté minutě jsme po dalších dvou brankách Hanákové vedli 4.1. Poté se zbytek střetnutí už jenom dohrával. Duel jsme však měli pod kontrolou. Hosté v osmašedesáté minutě Konečnou už jenom zmírnili svoji porážku,“ popsal vývoj zápasu Karel Dolina, kouč Březůvek.

Tomu se nejvíc líbil výkon gólmanky Kristýny Manové, stopérky Nikoly Vítkové, střední záložnice Terezie Ondrašíkové a útočnice Simony Hanákové.

,,Manová byla v bráně spolehlivá, Vítková vynikala přesnou rozehrávkou, Ondrašíková tvořila naši hru a Hanáková se v utkání blýskla hattrickem,“ upozornil Dolina.

,,Nezvládli jsme nástup do obou poločasů. První gól jsme inkasovali už v 5. minutě, v pětapadesáté minutě jsme dostali branku na 3:1. V těchto pasážích střetnutí jsme byli nedůrazní v osobních soubojích a Březůvky toho využívaly. Domácí byli lepším týmem. Celek ze Zlínského okresu byl sehranější a dařila se mu kombinace. My jsme často spoléhali na náhodu,“ uznal Martin Kratochvíl, vůdce lavičky Bezměrova.

Branky: Hanáková 3, Ondrašíková – Dočkalová, Konečná.

Březůvky: Manová – Vaculíková, Urbánková, Marková, Vítková, Ondrašíková, Hanáková, Divoková, Heckelová, Chudárková, Huťková. Střídaly: Mikuláštiková, Šárová, Kubíčková.

Bezměrov: Lucie Pitnerová – Červíková, Novotná, Trávníčková, Baštincová, Zachová, Dočkalová, Konečná, Adéla Pitnerová, Pražáková, Hájková.