HOLEŠOVSKÉ HOLKY – HODONÍN 2:1 (2:0)

Hosté byli v zápase jasnými favority a před utkáním si ztrátu bodů nepřipouštěli. Holešov ovšem lídra soutěže zaskočil aktivním pojetím. Domácí hráli odvážně v útoku a jejich snaha byla také gólově odměněná. V šestadvacáté minutě poslala Hanačky do vedení Šilhárová a ve 39 minutě už to bylo 2:0, když se do sítě Jihomoravanek trefila Nela Ševčíková. Po změně stran se obraz hry změnil. Hodonín byl útočnějším kolektivem, vytvářel si i šance, ale dobře organizovaná domácí defenzíva odolávala. Hostům se tak podařilo v devětašedesáté minutě díky Blahové vsítit pouze kontaktní branku.
,,S tradičním soupeřem jsme po sedmi letech vybojovali body. V tomto odbobí jsme s Hodonínem dokonce nikdy nezískali ani remízu," upozornil na zisk cenného skalpu jeden z trenérů Holešovských holek Slavomír Bednář starší.
Jeho družstvo ho tak v posledním střetnutí podzimu mile překvapilo. ,,V bojovném duelu jsme byli v prvním poločase lepší a ve druhé půli jsme se ubránili hostujícímu náporu," vystihl průběh povedené partie Bednář starší.
Branky Holešovských holek: Šilhárová, Nela Ševčíková.
Sestava: Dědičová – Kuchařová, Voždová, Tiefenbachová, Petra Ševčíková, Jašková, Holcová, Holíková, Nela Ševčíková, Kocurková, Šilhárová. Střídaly: Mrázková, Hudcová. (hot)