,,Když nám po skončení minulé sezony, kdy jsme obhájili první místo v divizní skupině B, oznámilo sedm hráček přestup do nového celku FC Vsetín, tak jsme dokonce zvažovali ukončení činnosti našeho oddílu. Vedení klubu se ale po několika složitých jednáních nakonec rozhodlo pokračovat v činnosti. Přihlásili jsme se však do krajského přeboru,“ zavzpomínal na nepříjemné období jeden z koučů Slavomír Bednář mladší.

Jeho tým nutně potřeboval doplnit soupisku.

Už v průběhu letní pauzy k nám přišlo šest hráček z DFK Holešov Dita Hovořáková, Terezie Pospíšilíková, Ema Jiroušková, Monika Řiháková, Dominika Stolářová a Adriana Ševčíková. Rovněž se nám podařilo dojednat přestup velkého talentu Sabiny Slezáčkové z Ivanovic na Hané a Veroniky Fárkové z Mrlínku.

V době, kdy byla dlouhodobě zraněná naše nejlepší střelkyně Monika Šilhárová, tak se k nám z Vlkoše vrátila Pavla Šiblová. Navíc po mateřské pauze dostala zase chuť do fotbalu Veronika Mrázková a nově jsme zaregistrovali Markétu Křenkovou,“ vypočetl seznam nových jmen Bednář mladší.

Holešovské holky ovšem i s téměř novým družstvem i v letošní sezoně navázaly na povedené výsledky z let minulých.

,,Museli jsme však změnit herní styl. V minulých sezonách, kdy spolu hrála téměř nezměněná sestava, jsme praktikovali křídelní hru s důslednou obrannou fází. V posledním půlroce jsme se pokusili o celoplošný presink s využíváním kolmých finálních přihrávek. Tato hra součastnému kolektivu lépe vyhovuje,“ tvrdí trenér Hanaček.

Jeho celku, jehož nejlepší hráčkou na podzim byla středopolařka Pavla Šiblová, se doposud nejlépe povedly oba zápasy s Uherským Brodem.

,,V Brodě jsme Slovácký tým nepouštěli do finálních přihrávek a v odvetě na domácí půdě s tímto soupeřem jsme se prosazovali dobrou kombinací a pohotovou koncovkou,“ upozornil na nejvydařenější duely Slavomír Bednář mladší.

 V současném období už se Holešovské holky, které chtějí v letošním ročníku krajského přeboru skončit do druhého místa a tím si zajistit účast ve finále Poháru hejtmana Zlínského kraje, připravují na jarní část soutěže.

,,V lednu jsme trénovali v tělocvičně, Od února přejdeme na umělou trávu. V zimě budeme pracovat hlavně na fyzické kondici a konsolidaci sestavy. Odehrát chceme tři až čtyři přípravné utkání. Zatím to vypadá, že do zbytku sezony půjdeme ve stejném složení, jako doposud,“ prozradil závěrem kouč Hanaček.

Podzimní soupiska Holešovských holek: Hovořáková – Fárková, Tiefenbachová, Pospíšilíková, Jiroušková, Jurčíková, Křenková, Slezáčková, Řiháková, Šiblová, Petříková, Homolová, Mrázková, Šilhárová, Sklenaříková, Škrabalová, Adriana Ševčíková.

Střelkyně Holešovských holek v podzimní části Krajského přeboru žen 2017 - 2018: 20 branek – Adriana Ševčíková, 6 – Monika Šilhárová, 5 – Dominika Stolářová, Pavla Šíblová, 4 – Monika Řiháková, 2 – Vendula Kuchařová, Veronika Mrázková, 1 – Erika Petříková, Terezie Pospíšilíková, Veronika Fárková.