,,Po poslením divizním utkání v minulé sezoně jsme si dali měsíc pauzu. Přípravu na nový soutěžní ročník jsme zahájili 10. července. Zpočátku byly na programu zejména kondiční tréninky. Od 30. července do 2. srpna jsme absolvovali náročné soustředění na Rusavě. To jsme zakončili porážkou 0:2 v utkání s kombinovaným druholigovým týmem 1. FC Olomouc. Od začátku srpna jsme už trénovali dvakrát týdně," prozradil trenér Slavomír Bednář.

V porovnání s minulým rokem jeho kádr nedoznal podstatných změn. ,,Zatím jsme soupisku nedoplnili o žádnou novou tvář. Starosti mi ovšem dělají zranění Dvorníkové, Holcové a Mozgové. Tyto hráčky jsou po operacích kolen a zlomeninách. Proto to vypadá, že novou sezonu začneme bez nich. Dlouhodobě v zahraničí pobývá Holíková a do přípravy se vůbec nezapojila Otáhalíková. Co s ní bude dál, netuším," vypočetl absence kouč Holešovských holek. Bednář proto předpokládá, že bez letitých stálic základní sestavy bude muset jeho družstvo změnit herní styl.

,,Samozřejmě že bychom zase chtěli předvádět kombinační fotbal, ovšem zatím asi bude naší největší devízou bojovnost," předpokládá Bednář.
Hanačky jsou v MSLŽ novým celkem, proto si nedávají vysoké cíle. ,,V konkurenci silných kolektivů nechceme skončit na posledním místě," netají se obavami první muž holešovské lavičky, který za největší favority soutěže považuje Nesyt Hodonín a družstvo Nových Sadů.

První zápas v nové sezoně sehrají Holešovské holky v neděli od 14.30 hodin na domácí ploše proti Brušperku. Utkání na hřišti Střelnice začne ve 14.30 hodin. ,,O Brušperku toho moc nevíme, protože jsme se s ním v soutěži ještě nikdy nepotkali. Jediným naším poznatkem je skutečnost, že Severomoravanky skončily v minulém ročníku severní divizní skupiny na druhém místě dva body za lídrem z Bruntálu," uvedl Slavomír Bednář, jehož družstvo ale do prvního střetnutí půjde se záměrem získat tři body. ,,V úvodním souboji podzimu budeme vycházet ze zabezpečené a minimálně chybující obrany. V útoku pak budeme spoléhat na údernou sílu a schopnosti dávat branky Kocurkové," plánuje trenér kolektivu z Hané. ⋌(hot)