Prvních pět minut zápasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale poté střed hřiště opanovala zkušená hostující dvojice Kovaříková – Šilhárová, se kterou si domácí protihráčky nevěděly rady. Téměř na všech domácích hráčkách, počínaje brankářkou, přes obránkyně a hlavně záložní řadu, byl vidět obrovský respekt ze soupeře, kterého hostující hráčky využily dokonale.

V 15. minutě po ztrátě míče domácí útočnicí a kiksu pravé strany obrany využila všech chyb hostující Šustová a lacino dostala hosty do vedení 1:0. Ve 30. minutě po rohovém kopu zvýšili hosté na 2:0 a jejich převaha byla velmi výrazná. Po přestávce přišel na hřiště úplně jiný domácí tým. Změny v rozestavení záložní a útočné řady DFK vedly k převaze domácích a na branku H H se valil jeden útok za druhým, ale bez efektivního zakončení.

V době největšího náporu DFK se domácí hráčky opět dopustily chyby při špatném odkopu, následoval míč naservírovaný na kopačky protihráčky a po chybě domácí gólmanky zvýšili hosté své vedení. DFK Holešov se přesto nevzdával a po nádherné akci, fotbalově snad nejpohlednější z celého zápasu, se po ose Ďurišová – Samsonková, zapsala do listiny střelkyň Stolářová.

Tato branka však nebyla impulsem pro zvrat v utkání, ale naopak po strašném kiksu domácí stoperky a poslední chybě domácí brankářky padly poslední branky zápasu. H H zvítězily 5:1 po odevzdaném, bezkrevném a ustrašeném výkonu většiny domácích hráček.

V zápase se projevila herní, zápasová a taktická vyzrálost soupeře, který nemilosrdně trestal chyby domácích hráček, a skóre zápasu mohlo být ještě vyšší.

V celku domácích odehrála výborný zápas Brezanská na pravé straně zálohy, přes občasné chyby si pochvalu za bojovnost a nebojácnost zaslouží Ďurišová. Snaživě, ale příliš zakřiknutě hrály kapitánka Pechová a Bakalíková. Druhá půle byla lepší pro Stolářovou a Vybíralovou.

Prohra DFK Holešov byla naprosto zasloužená, tým nezvládl toto utkání po psychické a taktické stránce a výkony některých hráček oproti pohárovému zápasu v Přerově byly pro trenéry DFK Holešov obrovským zklamáním.

DFK HOLEŠOV – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 1:5 (0:2)

Branka DFK: Stolářová.
DFK Holešov: Kršňáková – Motalová, Jablunková, Pechová, Ďurišová, Brezanská, Samsonková, Dobroslávková, Stolářová, Vybíralová, Bakalíková.