„S vedením i hráči jsme si řekli, že chceme udržet vedoucí pozici. Konkurenční Vsetín sice silně zbrojí a plánuje postoupit, ale my máme v úmyslu mu situaci znepříjemnit," upozorňuje předseda Holešova a zároveň obránce A-týmu Milan Roubalík.

Ve městě na západním okraji Hostýnských vrchů zažívají radost z fotbalu. Pokud by se mužstvu podařilo na konci soutěže oslavit triumf, impozantně by vyšperkovalo velkou událost pro klub.

„První místo by pro nás znamenalo historický milník. Zároveň bychom jej chtěli skloubit se 110. výročím založení klubu. To by byla třešnička na dortu," zasnil se autor šesti podzimních branek.

Případný postup by ovšem nepřinesl jen veselku s basou chutných nápojů a obloženým stolem se třemi chody jídla, ale také řadu starostí. Nyní Holešov nedokáže zaručit jistotu postupu.

„Divizi jsme nikdy nehráli, neznám podmínky, jaké jsou k účinkování potřeba. Čeká nás schůzka, na které budeme řešit otázku sponzorů a jestli bychom do vyšší soutěže šli," upřesnil Roubalík.

V Holešově se připravují na jarní odvety od půlky ledna. Fotbalisté dostávají zabrat čtyřikrát týdně, přičemž od 18. února by měli vyjet i na čtyřdenní soustředění do Rožnova pod Radhoštěm, aby utužili partu. Pokud by si někdo myslel, že ambice klubu doprovází v zimě lapání posil, bude na omylu.

„O příchodech hráčů neuvažujeme. Chceme, aby členové podzimního kádru ukázali, že si divizi dokážou vykopat," vysvětlil 37letý muž se dvěma rolemi. „Máme tu v přípravě jen dva útočníky, kteří se už dříve u nás objevili. Musí nás přesvědčit o výkonnosti," dodal Roubalík bez uvedení konkrétních jmen.

Přesto se klub pyšní obrovskou personou. Angažuje se u něj odchovanec a bronzový medailista z ME 2004 Zdeněk Grygera. „Bohužel jsme ho ještě nepřemluvili k návratu na hřiště," směje se Roubalík. Poté už ale s vážným tónem ocenil bývalého hráče Fulhamu, Ajaxu Amsterdam nebo Juventusu Turín.

„Chce se zapojovat do dění v holešovském fotbale. Jeho zájem mě mile překvapil. Bereme ho jako člena výboru, chodí na jednání. Pomáhá nám s financemi a také herními situacemi na trénincích," přiblížil.

Grygera se možná jen přece za pár let bude prohánět v hlavním týmu Holešova, ovšem bude se jednat o syna 34leté hvězdy, který nyní dělá fotbalové kroky ve starší přípravce. Dále by se měly jen zvětšovat, neboť na práci s mládeží klub klade vůbec nejsilnější důraz.

„Založili jsme školičku pro nejmenší fotbalisty, ve které figuruje třicet dětí. Dále jsme potěšeni postupem starších žáků a dorostu do krajského přeboru v minulých sezonách. Abychom měli ještě více možností, podali jsme žádost o vybudování víceúčelového hřiště ve Všetulech (místní část města – pozn. red.)," sdělil bek, který si vyzkoušel i nižší rakouskou soutěž za SV Poysbrünn.

JAN ŠMÍD