„S defenzivou můžeme být spokojeni. Hra obrany se oproti loňské sezoně určitě zlepšila. V útoku jsme však dělali velké chyby, když jsme nedokázali proměňovat velké šance. To nás několikrát stálo vítězství,“ přiznal Malík.

Holešov nasbíral na podzim 21 bodů, což je o osm méně než za stejné období minulé sezony. „Desáté místo není pro mě ani pro vedení klubu rozhodně uspokojivé. Nicméně co se týče předváděné hry, můžu být spokojený. Musíme se více zaměřit na finální část. Pokud se nezlepšíme ve střelecké produktivitě, tak nemůžeme pomýšlet na posun v tabulce,“ uvědomuje si Malík.

V některých zápasech nedotáhl Holešov dobře rozehranou partii k plnému bodovému zisku. „Především mě napadá domácí zápas se Vsetínem, kdy jsme vedli 2:0 a potom jsme si nechali během šesti minut ve druhé půli vyrovnat. Podobné to bylo v dalším domácím zápase s Morkovicemi. Kdybychom měli o osm bodů víc, tak bych byl spokojen,“ řekl holešovský trenér.

Od 9. do 12. kola Hanáci čtyřikrát v řadě vyhráli, získali dvanáct bodů a ani jednou neinkasovali. „V tomto období podával brankář Krejčí velmi dobré výkony, když se k tomu přidala kvalita ostatních hráčů, tak byly vidět výsledky. Hráčům se vyplatilo, že vždy bojovali až do poslední minuty,“ řekl trenér Holešova.

Závěr podzimu jeho týmu nevyšel. Z posledních čtyř zápasů vytěžil jenom jeden bod, třikrát však hrál na hřištích soupeřů.

„Poslední podzimní zápasy byly pro nás nešťastné. S Luhačovicemi jsme měli dost šancí, ale prohráli 1:2. V Dolním Němčí jsme měli vyhrát, ale nakonec jsme si neodvezli ani jeden bod,“ podotkl Malík.

Holešov startoval v minulých letech pravidelně na zimním turnaji v Chropyni, letos však trenér Martin Malík připravuje pro své svěřence na zimní přestávku jiný program. „Pojedeme na soustředění a čeká nás série přípravných zápasů. Trénovat budeme na umělé trávě v Hulíně,“ dodal trenér Holešova.