SOKOL VELKÉ PAVLOVICE – DFK HOLEŠOV 5:3 (2:2)

Domácí začali proti oslabenému a výrazně omlazenému DFK náporem a výsledkem bylo několik šancí, z nichž po hrubých chybách předstoperky lacino už v 10. minutě vedli 2:0. V té době nad hosty přihlížející diváci už lámali hůl. Holešov se však nevzdal. Hru vyrovnal především zásluhou spolupráce záložní řady a jistému výkonu stoperky a výsledek na sebe nedal dlouho čekat.

Ve 24. minutě zahrály nejzkušenější hráčky Vybíralová s Dobroslávkovou signál při rohovém kopu a výsledkem bylo snížení na 2:1. Po čtvrthodině si spolupráci zopakovaly na hranici šestnáctky a po střele Vybíralové bylo srovnáno. Domácí tým obrat zápasu nezvládal, hráčky znervózněly a svými nepřesnostmi v obraně nabídly šance hostujícímu týmu. Kučerová však z brejkových situací opět zbrkle zahazovala šanci za šancí.

Druhá půle začala opět stoprocentní šancí Kučerové se stejným výsledkem, domácí tým se naproti tomu tlačil přes slabě hrající mladé holešovské hráčky do zakončení a v 59. minutě po minele krajní obránkyně Zichalové vsítil další gól. DFK však opět zvedl hlavu a v 66. minutě po nádherném pasu Dobroslávkové konečně proměnila šanci Kučerová a srovnala na 3:3.

Zápas měl dramatický závěr, oba týmy měly řadu šancí, které domácím vychytala jistá Kasalová, a hosté se o branky připravili vlastní nepřesností. V 79. minutě odpískal po faulu domácí hráčky sudí až oplácení tohoto zákroku Zichalovou a po dalekonosné střele udělala první chybu Kasalová a míč neudržela – 4:3.

Holešov měl opět šanci srovnat, ale přišla 83. minuta a po dvojnásobném ofsajdu domácích, který viděli všichni přítomní, skórovaly domácí hráčky naposledy.

Branky: Dobroslávková, Vybíralová, Kučerová.

DFK Holešov: Kasalová – Kozlanská, Pospíšilová, Kuchařová, Zichalová, Procházková, Dobroslávková, Baranová, Šefránková, Vybíralová, Kučerová.

(lk, sva)