„Bohužel nastala situace, kdy mužstvo opustili klíčoví hráči a na hře mužstva to bylo vidět. V létě jsem avizoval, že budu spokojen, když uhrajeme devatenáct bodů, nakonec se nám podařilo dvacet. Mužstvo odvedlo víc, než na co mělo. Soutěž je však letos vyrovnanější než loni,“ řekl trenér Holešova Zdeněk Nelešovský.

Holešovský kouč vystřídal na podzim 25 hráčů. Šanci tak dostali i hráči, kteří většinu sezony odehráli v rezervním celku hrajícím I. B třídu. V Holešově tak dochází ke generační obměně.

„Dřív tady byli hráči, kteří u nás byli na hostování z vyšších tříd. Ryška ukončil kariéru, Olša se vrátil do Bystřice a Pumprla po zdravotních problémech začal hrát v Prusinovicích. Bylo cítit, že klíčoví hráči odešli a věděli jsme, že budeme mít problémy s herním projevem. Nejvíc to bylo vidět při tvorbě hry směrem dopředu,“ přiznal Nelešovský.

Sestava se tak musela doplnit z vlastních odchovanců, kteří pomohli splnit cíl umístěním ve středu tabulky. Holešov střídal výhry s prohrami, jen mezi čtvrtým a sedmým kolem nedokázal ani jednou ze čtyř zápasů zvítězit. Do lepší pohody se mužstvo dostalo až po domácím vítězství s Morkovicemi v poměru 3:1.

„Bojovností a snahou jsme se dokázali vypořádat se zápasy ve druhé polovině soutěže celkem slušně. Museli jsme nahradit zraněného Olšu, který byl naším klíčovým hráčem, co se týče konstruktivní hry směrem dopředu. Chyběl také pilíř zadních řad Bačík. S fotbalovou stránkou jsem nebyl spokojen, ale co se týče bojovnosti a snahy, tak hráči mé představy splnili,“ pochvaloval si Nelešovský.

Do mužstva dobře zapadla dvojice Žiak, Šimík, která přišla před sezonou z Roštění. Výrazným střelcem Holešova byl Lukáš Marek, který dal ve dvanácti zápasech osm gólů.

„Martin Žiak byl pro nás velkou posilou, protože dokázal tvořit naši hru. Pokud nehrál, bylo to znát. Lukáš Marek studuje v Brně, takže se mohl zúčastňovat naplno tréninků jen v letních měsících. Na začátku soutěže měl velmi dobrou formu. Ve svém věku má před sebou velkou perspektivu,“ dodal trenér Nelešovský.