DFK HOLEŠOV A – FK ŠTERNBERK 12:0 (5:0)

Od první minuty bylo jasné, kdo bude režii zápasu držet pevně v rukou. Holešovský tým hrál aktivně a vytvářel si šance. Po několika rohových kopech se konečně ujal nacvičený signál a po rozehrávce Dobroslávkové otevřela skóre v pohodě hrající Samsonková.

Domácí družstvo pokračovalo stálým náporem, hosté se prakticky nedostali za půlicí čáru, ale hráčky Holešova zahazovaly jednu vyloženou šanci za druhou. Hluchou patnáctiminutovku ukončila až ve 23. minutě v pohodě hrající Dětská, která po rohovém kopu skórovala krásnou ranou k tyči.

O dvě minuty později po samostatném nájezdu skórovala Skupinová, v 32. minutě po krásné akci přehodila chybně vyběhnuvší hostující brankářku Samsonková, a první půli zakončila brankou Zderčíková. DFK hrál stále aktivně, především středová dvojice hýřila pohybem, bojovala o míč a snažila se přihrávkami o rychlé tempo zápasu a vysokou aktivitu všech hráček.

Obrana neměla mnoho příležitostí vyniknout, přesto několikrát zbytečně chybovala stoperská dvojice, která ojedinělé útoky hostí řešila ve spolupráci s debutující brankářkou Bělaštíkovou zbytečně zbrkle a nepřesně. Po přestávce a výměně Kozubíkové za Šutovou pokračovala nátlaková hra Holešova, ale několik neproměněných šancí vedlo pouze ke snížení tempa hry, což vyhovovalo soupeři.

Až v 61. minutě se opět konečně trefila po krásném sólu Skupinová, a v 66. minutě po průniku do šestnáctky zvýšila skóre na 7:0 Zderčíková. Hosté se soustředili především na bránění, DFK střídal pomalejší tempo s vysokým, kdy měl převahu na hřišti ve všech směrech a hráčkám se dařilo pronikat do šestnáctky soupeře po stranách hřiště i jeho středem.

Od 77. minuty pokračoval domácí brankostroj. Po rohu Skupinové se tělem trefila do sítě kapitánka Ďurišová. V 80. a 82. minutě opět po sólových únicích skórovala neudržitelná Skupinová. V 84. minutě poprvé skórovala další domácí posila Fibichová, a po dvou minutách se naposledy trefila opět Skupinová.

Branky: Skupinová 4, Zderčíková 3, Samsonková 2, Dětská, Ďurišová, Fibichová.

DFK Holešov: Bělaštíková – Motalová, Jablunková, Vybíralová, Ďurišová, Samsonková, Skupinová, Dětská, Dobroslávková, Šutová, Zderčíková (Kozubíková, Kuchařová, Fibichová).