„S bodovým ziskem jsme já i vedení klubu maximálně spokojení. Samozřejmě by se našly zápasy, ve kterých jsme mohli získat o nějaký ten bod víc, ale to se stává v každé sezoně,“ řekl trenér Holešova Martin Malík.

Jeho svěřenci si dokázali udržovat stabilní výkonnost po celou sezonu. Po polovině krajského přeboru byl na páté příčce a na stejné skončil i v konečné tabulce. Vylepšil tak výrazně desáté místo z minulé sezony.

„Bohužel jsme několik bodů zbytečně ztratili. Jinak jsme mohli skončit i na třetí příčce a reálně pomýšlet na postup do divize. Pro Holešov by to byl historický úspěch a hráči by získali řadu dalších zkušeností,“ přiznal Martin Malík.

Po prohře v derby na hřišti Bystřice pod Hostýnem ve 20. kole si tým prošel výsledkovou krizí, když v sedmi duelech zvítězil jen nad Hlukem.

„Myslím si, že i přes prohru v derby jsme ukázali, že fotbal hrát umíme a náš herní projev byl lepší než ten domácích. Potom jsme v dalším průběhu sice ztráceli, ale bylo to také tím, že jsme hráli se dvěma nejlepšími týmy krajského přeboru,“ podotkl trenér Holešova.

Týmu se povedl především závěr sezony, když v posledních šesti kolech neprohrál.

„Zápasy, ve kterých jsme zvítězili, jsme zahráli opravdu dobře. Chybělo nám několik klíčových hráčů, které nahradili ti z rezervy. Svou příležitost využili také naši dorostenci. Ukázali, že se s nimi může počítat do dalších let a to je velká devíza,“ prohlásil Malík.

Radost mohl mít i z výrazně vylepšené koncovky. Holešov nastřílel 62 branek a byl spolu s Morkovicemi druhým nejlépe střílejícím týmem. Přitom před rokem vstřelil jen polovinu branek z letošního počtu.

„Vycházelo to z kvalitní hry defenzivy. Dařilo se nám v koncovce, ale v každém zápase jsme řadu tutovek dokázali spálit. Jinak jsme mohli být v tabulce ještě výš,“ dodal holešovský trenér.