Obě mužstva tak ke svým zápasům odjela v kombinovaných sestavách. I přes tyto komplikace A tým svůj zápas zvládl.

SOKOL DRNOVICE – DFK HOLEŠOV 2:5 (1:4)

První holešovský tým začal hrát s půlhodinovým zpožděním, ale od prvního okamžiku se odhodlaně pustil do svého soupeře. Výsledkem aktivity bylo několik šancí, které však končily u nedůrazu při zakončení. Krásnou akcí v 5. minutě otevřel konečně DFK skóre. Po přesném pasu Dobroslávkové utekla s chutí hrající Samsonková své obránkyni a po kličce v šestnáctce neomylně otevřela účet utkání.

Holešov hrál pěkný kombinační fotbal, kterému dominovala zkušená osa Vybíralová – Ďurišová – Motalová v obraně s Dobroslávkovou a Dětskou v záloze. Zbývající mladá a nezkušená děvčata hrála spolehlivě, ale zbytečně zakřiknutě, chyběl jim důraz v osobních soubojích a zakončení, a tak na sebe zodpovědnost vzala opět zkušenost.

Ve 23. minutě po přiklepnutí Samsonkové střílela krásně bez přípravy Dobroslávková a hosté vedli 2:0. O tři minuty později po rozehrávce Ďurišové zakončovala střelou Samsonková a konečně se trefila hlavou Baranová na 0:3. Ve 33. minutě po nádherné individuální akci prošla přes tři protihráčky Dětská a neomylně namířila do domácí branky.

Holešov hezky kombinoval s rozehrávkou od brankářky Kuchařové především přes Adélu Motalovou, která vyvážela míče na polovinu soupeře a zapojovala se do kombinací hostí. Ve středu pole skvěle pracovala zkušená Dětská, nejen jako bránící hráčka, ale zároveň předváděla krásné individuální průniky a zásobovala centry své mladé spoluhráčky.

Domácí tým měl zkušenou hráčku na pozici stopera, která byla největší překážkou pro hosty. V obraně DFK hrála skvěle ve středu Ďurišová, která spoluprací se stoperkou a brankářkou dokázala vyřešit všechny útočné pokusy domácích. Přesto Drnovice v 35. minutě snížily. Při rohovém kopu neobsadily holešovské hráčky nejvyšší domácí útočnici a ta pohodlně skórovala.

Nástup do druhé půle patřil opět hostům. Dětská předvedla ve 46. minutě sólový průnik přes polovinu hřiště, vyslala přihrávkou do šestnáctky Dobroslávkovou a ta se opět nemýlila. Potom však hostující tým ztratil své tempo hry. Některým hráčkám docházely fyzické síly, a tak se domácí děvčata dostala několikrát do šancí, kterým však chyběla přesnost.

Na hráčkách Holešova byl patrný rozdíl ve hře zkušených a mladých děvčat. Domácí tým po chybě obrany snížil na konečných 2:5.

Branky: Dobroslávková 2, Samsonková, Baranová, Dětská.

DFK Holešov: Kuchařová – Motalová, Ďurišová, Vybíralová, Zichalová, Hovořáková, Dětská, Dobroslávková, Šefránková, Samsonková, Baranová (Kozlanská, Kučerová).