SK HS KROMĚŘÍŽ– ČAFC ŽIDENICE 1:1 (1:0)

Domácí poslal do vedení Kučera, který se prosadil hlavou po rohovémkopu.

Ve druhé půli bylo ze strany domácích hodně nepřesností a projevila se únava ze středečního utkání vOlomouci. Brňané ze Židenic pět minut před koncem vyrovnali zhranice šestnáctky přesnou střelou ktyči na1:1.

„Kluci byli po náročném týdnu, kdy jsme hráli sprvoligovou Sigmou Olomouc, unavení. Je potřeba vidět, že odešlo šest zkušených hráčů. Místo nich přišlo sedm dorostenců, kteří si musí teprve zvykat na velký fotbal,“ řekl trenér Alois Skácel.

Jinak nechtěl předvedenou hru příliš hodnotit. Na hráčích byla vidět nesehranost. „Předpokládal jsem, že se utkání bude podobně vyvíjet. Hráči mají každý týden vnohách osm tréninků a to bylo vidět,“ přiznal po utkání.

Skácel dal příležitost sedmnácti hráčům. „Nastupují kluci, kteří mají sedmnáct, osmnáct let. Bude chvíli trvat, než si na podobnou zátěž zvyknou,“ všiml si kroměřížskýkouč.

Šanci tak dostali iněkteří hráči ze staršího dorostu. „Alespoň nám hráči ukázali, jaké jsou jejich možnosti, když za půl roku stejně vdorostu skončí a přejdou knám,“ uvítal trenér.

Sprací fotbalistů je po necelém měsíci spokojený. „Myslím si, že je tu na čem stavět. Přístup hráčů je hodně dobrý. Bude to chvíli trvat, než si to všechno sedne. Ivšatně. Změna vkádru byla potřebná, ale je dost drastická. Když přijde do kabiny sedm dorostenců, tak to někde musí být vidět,“ přemítá kroměřížský trenér.

Vsobotu nastoupí Hanáci od 14hodin na domácím hřišti proti prvoligovému slovenskému celku ze Zlatých Moravců. „Bude to pro mladé hráče motivující. Za hosty nastoupí Jiří Klabal, který se přes Kroměříž dostal až do první ligy a zahrál si ipohár UEFA,“ dodal Skácel.

Branka Kroměříže: Kučera

Kroměříž: Drápela (Vogl)– Ševčík, Šilinger, Gröpl (Stašek), Kovařík, Jurčík, Handl (Valášek), Kučera (Tubonemi), Mazouch (Bělíček), Hrbáček, Vlček (Janča).