SK HS KROMĚŘÍŽ – FC TESCOMA ZLÍN (dorost U 19) 3:2 (0:2)

Fotbalisté třetiligové Hanácké Slavie Kroměříž porazili v dalším přípravném utkání ligové dorostence Zlína 3:2 po poločase 0:2.

Skore utkání otevřel hostující Šumbera, jehož trestný kop si domácí srazili do branky. Hosté ještě do přestávky zvýšili své vedení brankou Grygara.

Domácí fotbalisté se gólově prosazovali až po přestávce. Dvakrát se mezi střelce zapsal Veselý. Konečnou podobu výsledku dal Mazouch.

„V utkání jsme střídali dobré okamžiky se špatnými. V prvním poločase hráči soupeře podcenili. Vůbec se nám nedařilo v osobních soubojích, z čehož pramenily obě branky soupeře. Ve druhém poločase jsme už dorostence přehráli a dali jsme tři branky. Pochvalu si zaslouží v našem týmu za výkon ve druhém poločase Handl,“ komentoval utkání trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Branky: Veselý 2, Mazouch.

Kroměříž: Vogl (Svoboda) – Matoušek, Šilinger, Budín (Dočkal), Kovařík, Valášek, Gröpl, Mazouch, Hromek, Huška (Handl), Veselý.

SK SPARTAK HULÍN – FC TESCOMA ZLÍN B 0:5 (0:2)

Divizní Spartak Hulín se musel v zimní přípravě sklonit před soupeřem, kterým byla na umělé trávě v Hulíně rezerva prvoligového Zlína.

První poločas přinesl kvalitní fotbal s šancemi na obou stranách. Domácí Zlámal ani Paciorek se střelecky neprosadili. Hosté byli naopak mnohem přesnější a do přestávky získali dvoubrankový náskok.

Ve druhém poločase si oba týmy vytvořily řadu dobrých příležitostí, ale góly dávali jen hosté ze Zlína. Nejblíže alespoň k čestnému úspěchu měl hulínský Dvořáček, jenže jeho pokus zastavilo břevno. V závěru utkání ještě Václavíček nastřelil po rohu tyč.

„Zápas nám ukázal naše slabiny a co musíme ještě do soutěže dát dohromady a vypilovat. K výsledku není co dodat. Je to pro nás debakl. Zlín byl vysoce produktivní, my jsme naopak z našich šancí měli alespoň jeden gól dát. Bota nás nejvíc tlačí v defenzivní části. Ani dopředu jsme nehráli dobře. Přitom jsme nastoupili v hodně silné sestavě,“ přiznal problémy trenér Hulína Petr Zapletal.

Hulín: Kupka (46. Gajdoš) – Václavíček, Stržínek, Číhal (46. Kadlec), Dunda, Koutný (46. Kříž), Dvořáček, Laciga, Mršťák, Zlámal (46. Volek), Paciorek.

FC TESCOMA ZLÍN U19 – FK BYSTŘICE P. H. 0:1 (0:1)

Utkání na zimním turnaji v Otrokovicích přineslo dynamický fotbal s častými souboji. Ty byly při velkém nasazení všech hráčů hodně důrazné a hrálo se ve vysokém tempu. Jediný gól Bystřice zaznamenal Matějka z trestného kopu.

Ve druhé půli převzala Bystřice iniciativu, ale Lukšík mířil dvakrát hlavou po standardních situacích jen do břevna.

„Ze začátku byl soupeř běhavější, ale postupem času jsme převzali iniciativu. Oproti úvodu zimní přípravy se náš herní projev zlepšuje, ale zatím máme ještě velké rezervy. Věřím, že se naše hra zlepší příchodem Vavrušy,“ uvedl trenér Pavel Hajný.

Branka: Matějka.

Bystřice p. H.: Pavelka (Sobek) – Matějka, Zezulka, Lukšík, Horák, P. Kotas, M. Kušík, Dostál, Zapletal, Grygar, J. Kotas (Ondroušek).

FC MORKOVICE – SK BORŠICE 2:2 (1:1)

Prořídlé řady domácího mužstva, ve kterém chyběli Slavíček, Majda, Vymazal, Jablunka a Hanák, přijel prověřit vedoucí tým I. A třídy. V prvním poločase se hosté dostali do vedení z penalty. Na 1:1 srovnal nový hráč v dresu domácího mužstva Posolda. Jeho trestný kop skončil přesně v horním rohu branky.

Druhý poločas měly Morkovice více ze hry, ale do vedení šli opět hosté po standardní situaci. Domácí Černý trefil z trestného kopu tyč. Při akci, kdy šel Šimčík s Kroutilíkem na jednoho obránce, si přihrávku Šimčíka srazil hostující hráč do vlastní branky a bylo srovnáno. Snahu strhnout výhru na stranu Morkovic měl Černý, ale neproměnil stoprocentní šanci.

Morkovice: Veselý – Přecechtílek, Skácel, Bleša, Petroš, Posolda, Hlaváček, Černý, Hušek, Kroutilík, Šimčík (Kundrát, Bělaška).

FK CHROPYNĚ – SOKOL VRCHOSLAVICE 8:2 (6:1)

Na umělém trávníku v Chropyni si domácí s chutí zastříleli v přípravném utkání s Vrchoslavicemi. O osudu utkání bylo rozhodnuto už v prvním poločase, který domácí vyhráli vysoko 6:1.

„Byl to zajímavý fotbal, hraný nahoru dolů. My jsme soupeře až na pár maličkostí do ničeho moc nepustili a navíc dali osm branek. Byla to ale pro nás spíš tréninková záležitost. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu nových věcí, takže zápas splnil svůj účel,“ řekl trenér Chropyně Alexandr Hrabal.

Branky : Pagáč 3, Bosák 2, Macháček 2, Novák – Horák, Chytil.

ZBOROVICE – ŽELÁTOVICE 2:3 (2:2)

V úvodu utkání byly Zborovice aktivnější a po rychlé akci se zásluhou Vybírala dostaly do vedení. Hosté hru srovnali dvěma brankami po chybách obrany. Do poločasu Zborovice vyrovnaly Setínským po zaváhání brankáře.

Ve druhém poločase měly více ze hry Želátovice a vypracovaly si i dobré příležitosti ke vstřelení branky. V tom jim, ale zabránila nepřesnost v koncovce a pohotové zákroky brankáře Chytrého. V 70. minutě se hráčům Želátovic povedla přímočará akce, kterou již zakončili úspěšně. Zborovice si v závěru utkání vypracovaly dvě velké šance k vyrovnání, ale střelci tyto příležitosti nevyužili.

Branky: Setínský, Vybíral.

Zborovice: Chytrý – Šumbera, Plšek, Václav Švejcar, Kojetský, Barnet, Němec, Krejčí, Setínský, Vybíral, Vaňák (46. Kunc).

ZBOROVICE – KOZLOVICE 0:2 (0:1)

Kozlovice byly od začátku aktivnější a měly míč častěji na svých kopačkách, ale Zborovice pozorně bránily a nepustily soupeře před svou branku. Ve 20. minutě se ale z levé strany dostal za obranu kozlovický útočník a ideální přihrávku od něj přesně trefil z šestnáctky Lepša. Zborovice mohly vyrovnat z podobné akce, ale střela Hanáka nebyla přesná. Kozlovice se nadále snažily o zvýšení vedení, ale jejich akce končily většinou postavením jejich hráčů mimo hru.

Druhý poločas se odehrál podobně jako první. Kozlovice byly na polovině Zborovic častěji, ale nedokázaly se prosadit díky dobrému pohybu a důrazu hráčů Zborovic. Když už se dostaly do velké šance, tak ji zahodily pro svoji nerozhodnost. V závěru mohly Zborovice vyrovnat, ale Němcův dobře zahraný trestný kop vyrazil brankář. V poslední minutě po zbytečné ztrátě ve středu hřiště Kozlovice přidaly druhou branku.

Zborovice: Chytrý – Šumbera, Plšek, Václav Švejcar, Šmíd, Kojetský, Barnet, Němec, Setínský, Vybíral, Vaňák.