Jedním ze základních stavebních kamenů sestavy byl stoper Radovan Budín, který chyběl jen v jednom duelu a na jaře odehrál v dresu Kroměříže všechny minuty. Také on si po sezoně zhluboka oddechl.

„Pro nás bylo nejdůležitější se zachránit a to se nám povedlo. Hlavní cíl jsme tak splnili. V posledních letech vždy na začátku sezony zbytečně poztrácíme spoustu bodů a pak v odvetách hledáme nějakého útočníka, který by nás zachránil. Letos se této role zhostil Martin Neubert, který dal sedm branek. Naším největším problémem je, že každý půlrok se výrazně mění kádr," řekl hráč, který má v MSFL na kontě 99 utkání a z postu stopera se osmkrát zapsal mezi střelce.

K prvnímu utkání za muže Kroměříže nastoupil Radovan Budín v březnu 2009 a z tehdejší sestavy je v Hanácké Slavii už jen záložník David Handl. To je jasný důkaz o tom, jakou obměnou tým za posledních pět let prošel. Před sezonou odešel i dlouholetý stoper Ondřej Šilinger, vedle kterého svou kariéru Budín startoval.

„S Ondrou jsme si rozuměli nejen na hřišti, ale i mimo něj. Pro klub byl jeho odchod obrovskou ztrátou. Když přišel do mužstva René Mikulica, tak jsme se určitou dobu sehrávali. Myslím si, že v jarní části jsme vytvořili dobrou stoperskou dvojici, která je zřejmě nejmladší ve třetí lize," řekl Radovan Budín, který si své místo v sestavě udržel pod oběma trenéry, kteří vedli Hanáckou Slavii v průběhu sezony.

„Osobně jsem se sezonou hodně spokojený. Myslím si, že mně vyšla tak, jak jsem si představoval. Doufám, že i já jsem svým dílem v defenzivě pomohl k záchraně," poznamenal kroměřížský stoper.

Odvetnou část nezačali Hanáci dobře. V prvních třech kolech ani jednou nevyhráli, ale pak všechny překvapili domácí výhrou 3:1 s Opavou.

„To nám hodně pomohlo. Dokázali jsme si, že se opravdu dá hrát v MSFL s každým. Tahle výhra tým změnila. Do té doby jsme byli takoví rozházení, ale od tohoto zápasu jsme se semkli a každý si uvědomil, že máme na to, abychom se zachránili. Byl to pro nás odrazový můstek," přiznal Radovan Budín.

V důležitých zápasech o záchranu deklasovala Kroměříž Žďár i Břeclav shodnými výsledky 6:0 a dokázala, že mužstvo zřejmě nepatří na chvost tabulky. V porovnání s minulou sezonou totiž inkasovala Kroměříž o 28 branek méně a 42 vstřelených gólů bylo nejvíc od roku 2007, kdy tým postupoval z divize.

„V týmu je řada zvučných jmen, která mají za sebou prvoligové nebo druholigové starty. Taková sestava má určitě na vyšší příčky v tabulce. Co se týče statistik, tak se sezona povedla, chybělo jen víc bodů. Příchod trenéra Páníka byl obrovskou změnou k lepšímu. Přinesl spoustu nových a zajímavých věcí a o jeho podílu na záchraně netřeba diskutovat," řekl Budín, který zatím ještě není rozhodnut, zda bude v Hanácké Slavii pokračovat i v další sezoně.

„V nejbližších dnech budu jednat s trenérem o své budoucnosti. Když se na všem domluvíme, tak budu v Kroměříži pokračovat dál. Důležité bude, aby se zase radikálně nezměnil kádr. Pokud zase všichni, kteří u nás hostují, odejdou, tak budeme mít zřejmě opět na podzim problémy," dodal Radovan Budín.