Rozladěný byl po bezbrankové remíze na hřišti Dolního Benešova. Jeho tým bojoval na těžkém terénu celých devadesát minut, ale nevyužil ani tu největší šanci. „Naštval mě Foltán, který byl sám před brankářem. Kdyby kopl míč vedle nebo do gólmana, tak bych nic neřekl, ale on se zamotal do vlastních kliček. Za tu dřinu si hráči zasloužili tři body,“ podotkl Skácel.

Nádhernou střelou se v 78. minutě prezentoval Tubonemi, který trefil spojnici břevna a tyče branky. V závěru nevyužil své sólo Foltán.

Kroměříž: Drápela – Klimek, Šilinger, Stašek, Kovařík, Jurčík (70. Valášek), Tubonemi, Bělíček, Hrbáček (55. Kutňák), Janča (83. Kučera), Foltán. Trenér Alois Skácel.

Zlínská rezerva nebudí přílišný respekt. Tým se pohybuje na hraně sestupu. Na hřištích soupeřů je nejhorší s bilancí 1 – 3 – 9.

Ze sedmi posledních vzájemných zápasů zvítězila Kroměříž šestkrát, jen jednou se radoval Zlín B. Předchozí tři duely v Kroměříži skončily výsledky 4:2, 4:0 a 6:0, vždy pro domácí.

Rezerva Tescomy se musí obávat sestupu. Zlínští mladíci sice po nedělní porážce se Znojmem udrželi čtrnáctou příčku, jenže patnáctá Lipová se na ně bodově dotáhla a Dolní Benešov ztrácí jenom dva body. Juniorce Tescomy nepomohla k vítězství ani změna fryštáckého azylu za hlavní stadion na Letné, ani nový trenér Jiří Bartl, který na lavičce vystřídal Jiřího Chytrého.

„Hra měla slušné parametry, jenže jsme se opět nevyvarovali chyb, které Znojmo dvakrát potrestalo, a navíc jsme nevyužili řadu šancí,“ povzdechl si Bartl. Za nepříznivého stavu 0:1 promarnili svoje možnosti Elšík, Baranyai a dvakrát Pacanda, který rezervu posílil z kádru prvoligového A-týmu. „Kluci z áčka mě svým výkonem uspokojili,“ ocenil jejich přínos Bartl. Juniorce by navíc měli vydatně pomáhat i v následujících zápasech. Přání hrát vyjádřil kromě útočníka Pacandy i gólman Baránek.

Zlín B: Kořínek – Linek (83. Řihák), Havlík, Malý, Dujka – Baranyai, McQuilkin (61. Šrom), Elšík, Otruba – Pacanda, Bačík (50. Poznar). Trenér: Jiří Bartl.