HS KROMĚŘÍŽ– FK BLANSKO 2:2 (1:1)

Utkání začalo náporem domácích, kteří se dostávali také do vyložených šancí. Šilinger, Hrbáček ani Foltán hostujícího gólmana nepřekonali. „Předfinální část byla dobrá, chyběla jen přesnost vzakončení,“ řekl trenér Kroměříže Alois Skácel. Celé utkání se hrálo ve větrném počasí, což znesnadňovalo hráčům kontrolu nad míčem. „Podmínky byly hodně ztížené, ale to kfotbalu patří. Pro všechny to bylo nepříjemné. Všem mrzly nohy a mně někdy iúsměv,“ řekl Alois Skácel.

Ve 24.minutě odcentroval hostující Šíp a kúdivu všech míč skončil vsíti domácího brankáře. „Branka padla po individuální chybě. Hráči prochází velkou zátěží a to se někdy na hřišti projeví,“ myslí si Skácel. Po úvodní brance utkání se nadále hrálo především ve středu hřiště. Ve 37.minutě domácí rozebrali přesnou kombinací na jeden dotek obranu Blanska, která faulovala vpokutovém území Valáška, a Šilinger zpokutového kopu vyrovnal.

V65.minutě Čejka podruhé rozvlnil síť domácí branky. Domácí se snažili vyrovnat, ale naráželi na dobře zformovanou obranu. Vyrovnání se nakonec Kroměříž dočkala vposlední minutě po chybě hostů vrozehrávce. Branku vstřelil Jurčík. „Bylo to přípravné utkání, ale je důležité, že hráči hráli až do konce. Měli jsme fáze vutkání, kdy se nám nedařilo, ale je dobré, že jsme nakonec vyrovnali. Výsledky teď nejsou pro mě až tak důležité,“ dodal kroměřížskýkouč.

Hanáci budou vsobotu od 10.30hostit vdalším přípravném utkání rezervu prvoligovéhoBrna.

Branky: 37.Šilinger (pen.), 90.Jurčík– 24.Šíp, 65.Čejka.

Kroměříž: Drápela (Vogl)– Klimek, Šilinger, Verchola, Kovařík, Janča, Tubonemi, Gröpl, Mazouch (Valášek, Sucháček), Hrbáček, Foltán (Jurčík).