HS KROMĚŘÍŽ – SLAVIČÍN 0:0

Karty byly po prvním zápase a vysoké výhře Kroměříže jasně rozdány. Úvod odvety přesto patřil domácím, kteří ale až ve 22. minutě zásluhou Matouška prověřili gólmana Slavičína. Hosté byli téměř neškodní, protože často chybovali v rozehrávce. Po půlhodině hry se hra vyrovnala, ale hosté ohrožovali Vogla v brance Hanáků jen z uctivé vzdálenosti.

Ve druhém poločase hra obou týmů upadla do podprůměru. Z něho vybočily jen tři nadějné příležitosti domácích. Střely Hušky a Matouška kryl brankář Mendl. Změnu skore mohl přinést ještě dvě minuty před koncem Fiala, ale sám před brankářem Slavičína v největší gólové šanci utkání neuspěl.

„Máme čtyři zraněné hráče a další dva museli být v zaměstnání. Proto jsme hráli v hodně kombinované sestavě. Chtěli jsme se poprat o vítězství, ale hra se nám příliš nedařila. V útočné fázi jsme nic neuhráli, protože prostě koncové útočník nemáme. Už mám jasno, kdo u nás na jaře zůstane a kdo ne a dnešní zápas to jen potvrdil,“ řekl trenér Slavičína Ervín Haraga.

„Šanci dostali někteří kluci z dorostu včetně gólmana. Jsem rád, že jsme nedostali gól, ale bohužel nám chyběl větší klid v zakončení. Šancí na vítězství jsme si vytvořili dostatek. Postup do čtvrtfinále je velkým úspěchem pro celý klub a věřím, že na jaře diváci zaplní ochozy v souboji s Brnem,“ dodal kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Rozhodčí: Hájek – Peřina, Marek. Žlutá karta: Budín. Diváci: 300.

Kroměříž: Vogl (46. Jarka) – Klimek, Šilinger, Budín, Kovařík, Matoušek, Hromek, Mazouch, Handl, Janča (46. Fiala), Huška (77. Valášek). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Slavičín: Mendl – Jaroš, Šamánek, Bělaška, Ptáček, Remeš (89. Sochora), Řihák, Hnaníček, Holek, Melichárek (87. Šála), Stýskala. Trenér: Ervín Haraga.