HS Kroměříž – FS Napajedla 5:0 (3:0)

Už po dvaceti vteřinách se objevil před brankářem hostů Brahimaj, jenže mířil jen do něho. V průběhu prvního poločasu si domácí vytvořili řadu dalších gólových příležitostí. Skóre otevřel Hroměk a během dalších čtyř minut zvýšil vedení střelou pod břevno Poturovič. Po půlhodině hry nastřelil břevno Fiala a stejný hráč přidal druhý gól. Hosté, kteří byli mnohem pomalejší a nepřesnější, se k ohrožení branky Kroměříže nedostali.

„Mužstva ze spodní části divizní tabulky mě svým herním projevem zklamala. Jiné to nebylo ani tentokrát. Měřítkem naší výkonnosti by tak měla být až generálka v Konici,“ přiznal kroměřížský trenér Jindřich Lehkoživ.

Ve druhém poločase se Hanáci prosadili až v závěrečných minutách. Góly vstřelili dorostenci Janoštík a Havlík.

„Neproměnění dalších šancí, které jsme si vytvořili, by nás mohlo v mistrovských zápasech mrzet. Tam jich tolik určitě nebude a každá může být rozhodující. Poslední zápasy nám ani neukázaly, jak jsme na tom v defenzivě. Jsem plný očekávání, jak budou vypadat mistrovské zápasy, protože mužstvo je hodně mladé,“ zdůraznil Lehkoživ.

Z kádru Hanácké Slavie odešel útočník Huška do Kyjova. O služby Kutňáka a Dočkala se zajímá Bystřice p. H.

„Jinak by už měl být náš kádr kompletní. Postupně budeme zabudovávat dorostence, tak aby mohli v příště sezoně naskočit do sestavy,“ dodal trenér Kroměříže.

Branky: 17. Hromek, 21. Poturovič, 36. Fiala, 74. Janoštík, 80. Havlík.

Kroměříž: Vogl (60. Jarka) – Budín, Šilinger, Klabal, Matoušek, Havlík, Hromek, Poturovič, Hajdarovič (60. Šimoňuk), Fiala (60. Janoštík), Brahimaj. Trenér: J. Lehkoživ.

FK Kozlovice – FK Bystřice p. H. 2:2 (1:0)

První poločas hostům příliš nevyšel. Bystřice zkoušela některé další nové hráče a domácí ji přehrávali. Do druhého poločasu změnil trenér Vybíral rozestavení a zlepšil se také herní projev. Bystřice otočila skóre z 0:1 na 2:1, ale Kozlovice v závěru srovnaly.

Branky Bystřice p. H.: Švrček, Machač.

Bystřice p. H.: Březina (46. Svoboda) – Matějka, Tureček, Švrček, Burša, Kuchař (46. Grygar), Dostál, Zapletal (80. Janča), Kutňák, Machač, Kušík (46. Šindelek). Trenér: M. Vybíral.

Tři parádní branky z trestných kopů ozdobily přípravný zápas Kyjova s Morkovicemi. Lídr první A třídy neporazil druhý tým zlínského krajského přeboru během zimní přípravy ani napodruhé, sobotní duel skončil divokou remízou 3:3.

FC Kyjov 1919 – FC Morkovice 3:3 (1:1)

„Umřeli jsme na krásu,“ řekl krátce po utkání domácí kouč Alexander Hrabal. Jeho tým proti Morkovicím třikrát vedl, ale soupeř dokázal na branky Randy, Becka a Spáčila vždy odpovědět.

Zajímavou přestřelku zahájil ve třinácté minutě mazák Randa, který parádní ranou z trestného kopu překonal bezmocného brankáře Veselého. Ještě předtím ale mohl skórovat hostující kapitán Žůrek. Ten však hlavičkoval v dobré pozici mimo. Oba týmy si v první půli vytvořily řadu gólových příležitostí. Šance Přikryla na straně jedné, ani pokus Šimčíka na straně druhé, brankou neskončily. Morkovice se vyrovnání dočkaly po střele Jablunky.

Obě mužstva mohla přidat v úvodní části další branky. Valášek pálil mimo, po přetaženém centru a dorážce Přecechtěla dobře zasáhl domácí brankář Chromý. Gól nedal ani obránce Maniatis,který hlavičkoval těsně nad.

„Zápas s kvalitním soupeřem splnil účel. První poločas byl kvalitnější. Oba týmy měly šance,“ řekl hostující kouč Jiří Janecký. Trenér Morkovic se musel v Kyjově obejít bez tradičních stoperů Rozsypala a Svobody. Jen na lavičce začal středopolař Majda. „Chyběli nám tři stabilní hráči. Šanci dostali další hráči, kteří mě nezklamali,“ pravil Janecký. Jeho protějšek znovu nasadil do hry dvojici nováčků. Na levé straně obrany nastoupil hráč Uherského Brodu Petr Horňák, před ním operoval kroměřížský Michal Huška, který se po přestávce přesunul na hrot.

Kyjov začal druhou půli lépe. Střídající Kroutilík ovšem ve vyložené šanci selhal. Druhý gól Kyjova vstřelil v 58. minutě záložník Beck. Domácí mohli přidat další branky, ale aktivní Huška hostujícího brankáře nepřehodil, po přiťuknutí Spáčila pálil Huška vedle. „Měli jsme dát minimálně šest gólů. Koncovka byla katastrofická,“ zlobil se Hrabal. „Nesmíme si dovolit zahazovat takové šance. Ve finální fázi máme rezervy,“ doplnil. „Začátek druhého poločasu byl takový nefotbalový. Balon lítal, chyběla kombinace. Kyjov nás přehrával. Domácí byli v těch fázích zápasu lepší a fotbalovější,“ řekl Janecký.

Morkovicím pomohly standardní situace. V 77. minutě se k míči postavil kapitán Žůrek a přesnou ranou do šibenice překonal Kůřila. Nutno podotknout, že domácí brankář měl na inkasované brance svůj podíl. „Míč letěl na stranu, kde měl Michal stát,“ nabídl svůj pohled Hrabal.

Kyjov ale moc dlouho netruchlil. O minutu později vrátil vedení na domácí stranu Spáčil. Výhry nad druhým týmem zlínského přeboru se ale celek z Hodonínska nedočkal. V 85. minutě nařídil sudí Monček další trestný kop a obránce Nevřala za pomoci levé tyče překonal Kůřila. „Jsme spokojení. V závěru se nám podařilo dát dvě krásné branky,“ usmíval se Janecký. „Soupeř dokázal využít svých standardních situací,“ poznamenal Hrabal.

Morkovice odehrály v sobotu poslední přípravný zápas. „Za týden budeme hrát v Chropyni také na umělé trávě, takže nám kyjovský povrch vůbec nevadil. Naopak to pro nás bylo plus,“ uvedl Janecký.

„Cheme krajský přebor vyhrát. Co se bude dít v létě, to už nezáleží na mě. Každopádně o první místo se popereme,“ slíbil fanouškům kouč Janecký.

Branky: 13. Randa, 58. Beck, 78. Spáčil – 28. Jablunka, 77. Žůrek, 85. Nevřala.

Morkovice: Veselý (60. Vrba) – Nevřala, Jablunka, Bleša, Havlík, Přecechtílek (46. Kapounek), Handl, Hlaváček, Žourek, Šimčík (65. Majda), Valášek. Trenér: J. Janecký.

HULÍN

Turnaj o pohár starosty města

O 9. místo: Stará Ves – Němčice 0:4 (0:4)

Branky: Z. Niedermertl, L. Niedermertl, Pospíšilík, D. Holý.

O 7. místo: Tlumačov – Lubná 2:5 (1:0)

Branky: Zálešák, Jonášek – Kroupa 2, M. Ančinec, Jirásek, Rybenský.

O 5. místo: Roštění – Tečovice 2:2 (0:2) – 3:5 pen.

Branky: R. Zapletal, Pumprla – O. Raiskup, Pala.

O 3. místo: Žalkovice – H. Moštěnice 4:4 (2:2) – 4:2 pen.

Branky: Suchánek 3, Fikrt – Sedlář 2, Kuba, Fikrt.

Finále: Kvasice – Admira Hulín 3:2 (0:2)

Branky: Lepša 2, Darebníček – Timan 2.

Konečné pořadí:

1. Kvasice, 2. Admira Hulín, 3. Žalkovice, 4. Horní Moštěnice, 5. Tečovice, 6. Roštění, 7. Lubná, 8. Tlumačov, 9. Němčice, 10. Stará Ves.

Nejlepší střelci turnaje: 1. Suchánek (Horní Moštěnice) 9 branek, 2. R. Zapletal (Roštění) 7, 3. M. Raiskup (Tečovice) 6.