HS KROMĚŘÍŽ – FC SLUŠOVICE 9:0 (3:0)

Jen s jedenácti hráči přijely do Kroměříže Slušovice. Když se jeden z nich zranil, musel nastoupit ve druhém poločase v dresu hostů i domácí Sedlář. Od prvních minut byl na hřišti znát rozdíl dvou soutěží. Domácí byli rychlejší, přesnější, a kdyby využili každou druhou šanci, byl by výsledek dvouciferný.

Už ve 3. minutě mladík Havlík vybídl ke skórování Hajdaroviče, který v průběhu druhé půle zkompletoval hattrick. V prvním poločase se trefili už jen Havlík a Šilinger. Hajdarovič nastřelil břevno a Hromek tyč.

Ve druhé půli pokračoval gólostroj Hanáků. Během osmi minut se trefili Hajdarovič, Fiala a Klabal. Především přesná trefa Klabala ze dvaceti metrů do šibenice byla výstavní. Zbývající tři góly vstřelili domácí v závěrečné čtvrthodině.

„Malinko jsem byl zklamaný výkonností Slušovic. Očekával jsem, že nám budou klást větší odpor. Tak jednoduchý zápas v rámci přípravy jsme pod mým vedením ještě neodehráli. Mrzí mě jen to, že jsme si vytvořili dalších osm čistých gólových šancí, které jsme neproměnili. V koncovce nám někdy chyběla potřebná koncentrace,“ řekl kriticky trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

V tomto týdnu absolvují někteří kroměřížští hráči zkoušku v jiných klubech, takže ke konečné zužování kádru pro jarní část dojde až po dalším přípravném utkání.

V sobotu od 10 hodin nastoupí Hanácká Slavia doma proti divizním Napajedlům.

Branky: 3. 58. a 76. Hajdarovič, 63. a 80. Fiala, 15. Havlík, 33. Šilinger, 66. Klabal, 89. Brahimaj.

HS Kroměříž: Jarka – Stojaník (46. Matoušek), Šilinger (46. Handl), Klabal, Kovařík, Budín, Havlík, Hromek, Poturovič, Hajdarovič, Brahimaj (46. Fiala). Trenér: J. Lehkoživ.

SK SPARTAK HULÍN – NAPAJEDLA 3:0 (2:0)

Domácí k vážnějšímu ohrožení své branky soupeře nepustili, ale jejich hru provázela řada nepřesností. Ve druhém poločase to byl už jen velmi průměrný přípravný zápas.

„Nebyl to příliš pohledný zápas. Vázla nám kombinace, ale to bylo zapříčiněno také tím, že jsme opět zkoušeli trochu jiné rozestavení. Zase jsme nebyli kompletní. Teď chyběl především Václavíček,“ řekl trenér Hulína Josef Pospíšil, kterému se do sestavy po čtrnácti dnech znovu vrátil střelec Otruba, který se dvakrát gólově prosadil.

„V minulých zápasech nám určitě chyběl. Zkoušel jsem na jeho místě Němce, ale to je mladý hráč, který ho zatím může jen těžko nahradit. Doufám, že to Otrubovi vydrží až do mistrovských zápasů,“ přeje si hulínský kouč.

Stejně jako v podzimní části disponuje kádr Hulína omezeným počtem hráčů, přesto už zřejmě nedojde k jeho doplnění.

„Objevila se nabídka Kroměříže o doplnění zahraničními hráči, ale vypadá to, že už nás nikdo neposílí,“ dodal Pospíšil.

V sobotu nastoupí Hulín k dalšímu přípravnému duelu na hřišti Brumova.

Branky: Otruba 2, Laciga.

Hulín: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Hloch, Pacl, Mršťák, Laciga, Kadlec, Ševela, Dvořáček, Otruba (Pospíšil, Němec, Číhal). Trenér: J. Pospíšil.

FC MORKOVICE – RSM HODONÍN 2:3 (0:3)

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byli lepší důrazní hosté, kteří potvrdili, že nejsou náhodou na druhém místě divizní tabulky. Zatím co oni dali bez problémů po hrubých chybách a nedůsledném bránění tři branky, domácí se do větších šancí nedostali. Jedinou měl Žourek a tu neproměnil.

„Docela jsem na takový zápas čekal, protože jsme předchozí duely zvládali docela v pohodě. Kluci šlapali a všechno fungovalo. Tentokrát nás kvalitní soupeř předčil v první půli svou dravostí, rychlostí a startem na míč. Kluci si zřejmě mysleli, že to půjde samo. V prvním poločase jsme byli opravdu špatní,“ přiznal kouč Morkovic Jiří Janecký.

Aktivní hosty poslal do vedení v 10. minutě Polák. Na rozdíl dvou branek zvyšoval po autovém vhazování, když míč propadl až na zadní tyč, Švrček. Velmi dobrý poločas Hodonína uzavřel třetím gólem obránce Grabec, který využil chybné rozehrávky Morkovic a z velké dálky přehodil domácího brankáře.

„První půle byla z naší strany velmi slušná. Domácí, kteří dokázali v přípravě porazit Vyškov i Kyjov, si na nás hodně věřili. My jsme však Morkovice zaskočili velmi dobrým pohybem a určitým taktickým záměrem. Naši převahu jsme dokázali využít třemi brankami,“ pronesl trenér Hodonína František Ondrůšek. „Už to mělo trošku hlavu a patu,“ doplnil zkušený kouč.

Druhý poločas už byl ze strany Morkovic velmi dobrý. Přidaly na důrazu, soupeř byl rázem neškodný a brankář Vrba byl téměř bez práce. Po výborné akci Havlíka vymetl šibenici Žourek a snížil na 1:3. Další šanci měl Valášek, ale sám před brankářem ho nedokázal překonat. Snížení na 2:3 přišlo opět z kopačky Žourka, který přesnou střelou nedal brankáři Hodonína šanci. Možnost srovnat skore měl Valášek, ale trefil jen břevno soupeřovy branky.

„V přestávce jsme trošku zvýšili hlas a zřejmě to pomohlo. Kluci hráli úplně jinak. Hýřili pohybem. Určitě nám nahrálo i prostřídání v hostujícím týmu. Druhý poločas byl z naší strany už o trošku lepší. Jsem rád, že klukům spadl hřebínek. Takový zápas před startem soutěže jsme potřebovali,“ uznal Jiří Janecký.

„Kolektiv mě zklamal. Tým se ukolébal vedením, soupeře jsme nechali dvakrát vystřelit na branku a dostali jsme dvě branky,“ uvedl Ondrůšek.

Morkovice: Veselý (35. Vrba) – Nevřala, Rozsypal, Jablunka, Havlík, Kapounek (55. Přecechtílek), Handl, Hlaváček (60. Oplt), Žourek, Valášek, Šimčík. Trenér: J. Janecký.