Jediný skalp si připsali fotbalisté Kroměříže ve čtvrtfinále v sezoně 2010/11, když doma porazili Brno 1:0 a po předchozí výhře 2:1 na hřišti soupeře postoupili až do semifinále.

„Tehdy bylo mužstvo v jiné situaci. Většina hráčů měla výbornou formu. Nyní je Slovácko jasným favoritem. Pro naše kluky to bude odměna, že si mohou zahrát proti fotbalistům, které vidí v televizi, 
a na vlastní kůži si mohou ověřit své schopnosti," poznamenal trenér Kroměříže Jaroslav Baďura.

Rozdíl mezi mužstvem hrajícím MSFL a I. ligu by měl být znát, jak naznačují předchozí výsledky Hanáků v poháru. Rozhodující bude, jak silnou sestavu hosté do utkání nasadí.

„Na Kroměříž bude sestava taková, abychom byli schopni postoupit. To je náš prvořadý úkol. Jestli dostanou příležitost hráči širšího kádru? Takto to neberu, nechtěl bych mluvit o tom, jestli vyběhne slabší nebo silnější sestava. Máme ligový kádr, který musí ukázat svoji kvalitu," nechce odkrýt karty trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Ten ovšem přiznává, že už lehce pokukuje po víkendovém ligovém zápase. „Na 
rovinu říkám, že pohárový duel budeme směřovat tak, abychom se dobře připravili na Plzeň. Chceme jednoznačně vyhrát a naše sestava bude spíš to lepší, co máme k dispozici," nechal hradišťský kouč nakonec nahlédnout do své trenérské kuchařky.

V Kroměříži rovněž očekávají, že prvoligista udělá 
vše pro postup. „Jsem přesvědčen, že ve Slovácku budou zápas brát vážně, protože vítěz našeho utkání narazí na lepšího z dvojice Třebíč – Králův Dvůr. Tím se otevírá poměrně snadná cesta do čtvrtfinále. Možná některé jednotlivce trenér Habanec bude před nedělním zápasem v Plzni šetřit, ale přesto určitě neponechá nic náhodě," předpokládá kouč Baďura.

S výkonem, jaký Hanácká Slavia Kroměříž podala v posledním domácím mistrovském utkání proti rezervě Zlína, kdy prohrála 0:2, by domácí moc šancí neměli.

„Po zhlédnutí videa je jasné, že někteří hráči neplní taktické pokyny. Naivně se pouštíme do útočných akcí a potom se nestačíme vracet. Za to nás soupeř potrestal. Dělat stejné chyby proti Slovácku by byla sebevražda. Pokusíme se hrát ze zajištěné obrany a zahušťovat střed. Hlavně co nejdéle vydržet bez inkasovaného gólu," sdělil své představy kroměřížský trenér.

V předchozích pohárových zápasech se Hanákům až na zápasy se Žižkovem a Zlínem dařilo téměř až do konce prvního poločasu udržet čisté konto.

„V pohárových zápasech se zázraky dějí. Vzpomínám si, že Slovácko před dvěma lety vypadlo v Břeclavi na penalty. Určitě si je vyzkoušíme a třeba na ně dojde. Jsme však realisté. Zápas by měl být především oslavou pro diváky. Doufám, že jich přijde alespoň tisíc, když už nechodí 
na naše mistrovské zápasy," zdůraznil Baďura.

Z úspěšného týmu Hanácké Slavie, který v sezoně 2010/11 došel až do semifinále poháru, kde byl vyřazen Mladou Boleslaví po výsledcích 1:1 venku a 1:3 doma, zůstalo v kádru osm hráčů.

„Tehdy však byli v jiné formě a bez zdravotních problémů. Úplně fit nejsou aktuálně Stojaník a Kovařík. Klabala limituje nové zaměstnání. Doufám, že si mužstvo přesto bude chtít napravit reputaci po nepovedeném utkání se Zlínem B," dodal Baďura.

LIBOR KOPČIL, STANISLAV DUFKA