„Jsme moc rádi, že jsme mohli v úvodních čtrnácti dnech dělat Slovácku a Zlínu sparingpartnery. V konfrontaci s účastníky vyšších soutěží jsme nepropadli a oba zápasy pro nás byly velkým přínosem. Přestože netrénujeme tak dlouho jako profesionální kluby, kluci si dokázali, že na to mají a věřím, že se budou i nadále zlepšovat. Přece jenom nám soutěž začíná až ve druhé půlce března, takže máme relativně dost času," shrnul kroměřížský trenér Roman Sklenář.

Bylo vy však chybou odkládat nezbytné doplnění kádru, který po podzimu přezimuje na předposledním místě MSFL. „Naší prioritou je přivézt hotového hrotového hráče, přičemž ohlížet se budeme spíše ve vyšších než nižších soutěžích. Na tomto postu nám kvalita jednoznačně schází, což prokázal nejen podzim, ale také úvodní zápasy zimní přípravy. Do šancí se dostaneme, ovšem neproměňujeme je," označil Sklenář pomyslnou Achillovu patu hanáckého výběru.

Možné posily však přicházejí také na další posty. Zatím spíš formou testů a herních prověrek. „Ze Slovácka k nám dorazil obránce Lukáš Malý a nově z Brumova na levou stranu zkoušíme Olina Bartozela. Zrovna proti Zlínu nám však levá strana hořela," prozradil kroměřížský trenér, jenž se v rámci nedávného transferu talentovaného Marka Havlíka do Uherského Hradiště může spolehnout na další hráčskou kompenzaci ze Slovácka.

Už teď přitom připomíná kroměřížská sestava spíše farmu uherskohradišťského prvoligisty, to by se však mělo brzy změnit. Nový sportovní ředitel klubu Bohumil Páník je totiž spíše orientován na spřátelený Zlín, kde má stále velmi dobré vazby. A i odtud se dá samozřejmě brát, byť hráčů na rozdávání na Letné zrovna dvakrát není. Dobrou zprávou pro Hanáky je také skutečnost, že žádná z podzimních opor není na odchodu.

Někdejší účastníci nejvyšší soutěže Roman Dobeš, Václav Zapletal, Jiří Perůtka či David Steiner zůstávají, do tréninkového procesu se zapojil i Ondřej Stojaník, poslední pamětník novodobé slavné éry kroměřížské kopané. Pryč z Obvodové v tuto chvíli zamířili pouze brankář Jiří Adamuška a obránce Lukáš Novotný, naopak možnost prodrat se do kádru dostali talentovaní dorostenci z vlastní líhně. „V tuto chvíli trénuje až třicet lidí, před sezonou bychom ale rádi ustálili kádr zhruba na dvaceti," doplnil Sklenář.

Zimní příprava

11. 1. FC Slovácko – Kroměříž (výsledek 5:1), 18. 1. Zlín – Kroměříž (4:0), 25. 1. Kroměříž – Spytihněv (10.30), 31. 1. Kroměříž – Morkovice (17.30), 8. 2. Uherský Brod – Kroměříž (14, hřiště Lapač), 14. 2. Kroměříž – Frýdek-Místek (16.30), 22. 2. HFK Olomouc – Kroměříž (10, hřiště Hodolany), 1. 3. Kroměříž – Bystrc (10.30), 8. 3. Napajedla – Kroměříž (10, hřiště Baťov), 15. nebo 16. 3. Slovácko B – Kroměříž (10).