MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

ZLÍNSKÝ FASTAV PO PRŮMĚRNÉM VÝKONU VYBOJOVAL POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ NAD OLOMOUCKÝMI NOVÝMI SADY

Fotbalistky Fastavu Zlín se pořád vezou na vítězné vlně. V 5. kole Moravskoslezské ligy na domácím hřišti v Lužkovicích porazily Nové Sady 4:0.

,,Bylo to naše povinné vítězství. Zhruba od 30. minuty jsme ale zpomalili tempo a k vidění byl jenom průměrný fotbal. Náš výkon se divákům asi nelíbil,“ je si vědomý manažer Fastavu Karel Dolina.

Zlínský tým zápas velmi dobře začal. V 10. minutě ho po dorážce Marholtová poslala do vedení. Ve 13. minutě to bylo po střele Hanáčkové z rohu šestnáctky 2:0 a o další 2. minuty později znovu Marholtová zajistila domácím třígólový náskok.

,,Brzké vedení nás uklidnilo a potom už se utkání s odevzdaným soupeřem jenom dohrávalo. Herní styl olomouckých Nových Sadů, které se soustředily pouze na odkopávání balónů, nám neseděl. Lépe hrajeme proti techničtějším družstvům,“ přiznal Dolina.

Ve druhém poločase se proto moc pohledných akcí neurodilo. Jediným světlým momentem byla čtvrtá branka v síti hostující Ondruchové. O tu se postarala ranou z 16. metrů v sedmačtyřicáté minutě Nela Ševčíková.

,,Tři body se samozřejmě počítají. V dalších duelech se ale musíme zlepšit. Dneska se dařilo jenom stopérce Vyvlečkové a celé záložní řadě Hanáčkové, Šenkeříkové, Šiblové a Machů,“ uvědomuje si Karel Dolina.

V tabulce je Zlín po první čtvrtině soutěže bez ztráty bodu na prvním místě.

,,Na našich výkonech se projevuje práce nového trenéra Jiřího Řezníka. Družstvo předvádí útočný fotbal a v porovnání s minulou sezonou se zlepšilo i v obraně,“ pochvaluje si zlínský manažer Dolina.

Další utkání odehraje Zlín v sobotu 10. října v Hodoníně. Zápas na jihu Moravy má výkop v 14.30 hodin.

FASTAV ZLÍN – FK NOVÉ SADY 4:0 (3:0)

Branky Zlína: Marholtová 2, Hanáčková, Nela Ševčíková.

Fastav Zlín: Matlachová – Martáková, Kocurková, Vyvlečková, Petra Ševčíková, Hanáčková, Šenkeříková, Šiblová, Machů, Marholtová, Nela Ševčíková. Střídaly: Hrubá, Rozsypalová, Martináková, Navrátilová, Halová, Hájková, Hnilicová.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

HOLEŠOVSKÉ HOLKY NEŠETŘILY DRŽOVICE. BEZMĚROV SE RADOVAL ZE SKALPU PROTIVANOVA. UHERSKÝ BROD NEZVLÁDL DUEL S MUTĚNICEMI

Rekordní výhra Holešovských holek v Držovicích, cenný skalp Bezměrova týmu Protivanova a zbytečná domácí porážka Uherského Brodu s Mutěnicemi orámovaly 5. podzimní kolo Moravskoslezské fotbalové divize žen. Na první letošní říjnovou neděli bude ráda vzpomínat Adriana Ševčíková, která si v duelu v Držovicích připsala hattrick.

UHERSKÝ BROD – MUTĚNICE 1:2 (0:0)

,,Zápas dvou nejlepších celků soutěže jsme si prohráli sami. Kdybychom po první půli vedli 3:0, nikdo by se nedivil. V koncovce se nám ale nedařilo. I po změně stran jsme měli převahu. Znovu jsme však zahazovali šance. Také jsme nastřelovali tyčky a břevno. Mutěnice naopak góly dávaly. Ten druhý jsme dostali po zaváhání obrany tři minuty před koncem utkání z kopačky Lamáčkové,“ konstatoval po střetnutí zklamaný uherskobrodský kouč Jan Gazdík.

Branka Uherského Brodu: Adamíková.

Uherský Brod: Karolová – Šotová, Adamíková, Chovancová, Juřenčáková, Eliášová, Baná, Fojtíková, Lenka Kučerová, Vidová, Dufková. Střídaly: Slezáková, Oharková, Jurčová, Křížová, Gorčíková, Kročilová, Vrábelová.

BEZMĚROV – PROTIVANOV 3:1 (0:0)

,,Utkání s kvalitním soupeřem jsme chtěly vyhrát. V prvním poločase jsme ale nehrály dobře.  Dlouho nám trvalo, než jsme se pořádně rozehrály a dostaly se do tempa. Vázla nám hlavně souhra. Po změně stran se ale náš herní projev zlepšil. V 50. minutě jsme se ujaly vedení 1:0. Ve zbytku střetnutí už jsme se uklidnily. Dařila se nám střelba i kombinace. Nebezpečné pro obranu Protivanova byly i naše rozehrávky rohových kopů. V 83. minutě jsme vedly 3:0. Celek z Prostějovska čtyři minuty před koncem Šimekovou už jenom zmírnil svoji porážku,“ hodnotila zápas autorka důležitého prvního gólu domácích záložnice Bezměrova Sára Barnetová.

Branky Bezměrova: Barnetová, Adéla Pitnerová, Dočkalová.

Bezměrov: Krejčí – Strašáková, Houšková, Lucie Pitnerová, Dočkalová, Barnetová, Novotná, Foltýnová, Červíková, Hájková, Zachová. Střídaly: Trávníčková, Šoberová, Špitzerová, Jordová, Klevetová, Pechová.

DRŽOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 0:15 (0:7)

,,Zápas byl naší jednoznačnou záležitostí. Držovice nekladly žádný odpor. My jsme dominovali ve všech fotbalových činnostech. Spíš než se soupeřem jsme ale bojovali s vlastní zbrklostí. Duel s nejslabším celkem soutěže jsme totiž mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem,“ tvrdí šéftrenér Holešovských holek Slavomír Bednář starší.

Branky Holešovských holek: Adriana Ševčíková 3, Kotasová 2, Slezáčková 2, Doleželová 2, Jiroušková, Tiefenbachová, Řiháková, Škrabalová, Křenková, vlastní.

Holešovské holky: Kateřina Pitnerová – Setínská, Tiefenbachová, Slezáčková, Fárková, Jiroušková, Křenková, Pospíšilíková, Doleželová, Škrabalová, Adriana Ševčíková. Střídaly: Sklenaříková, Kotasová, Řiháková, Pavelková, Vašíčková.