2.11.2017

Fotbalový KP žen Říkovice - BrumovFoto: Vítek Šmahel

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

VSETÍN SE ROZLOUČIL S PODZIMEM VYSOKOU PORÁŽKOU OD OLOMOUCKÉHO BÉČKA

Vsetín – Nečekanou vysokou porážkou od béčka Olomouce zakončily podzimní část sezony v Moravskoslezské divizi žen fotbalistky Vsetína. Ztráta se třetím týmem tabulky ale nic nezměnila na skutečnosti, že v tabulce Valašky přezimují na prvním místě.

Vsetín s olomouckou rezervou prohrál 3:7. Utkání, do něhož domácí nastoupili bez stopérky Vlčkové a střední záložničce Kocurkové, přitom pro vsetínské družstvo začalo příznivě. Už ve druhé minutě ho poslala do vedení Rýdlová. Později se ale v koncovce dlouho prosazovali pouze hosté a ti ve třiačtyřicáté minutě otočili stav na 1:5. Ve druhém poločase se Vsetín trochu zlepšil. Na výraznou korekci skóre to však nestačilo. Krčmářová a Rýdlová se sice v sedmašedesáté minutě postaraly o snížení brankového náskoku Olomouce na 3:5. Závěr střetnutí ovšem znovu ovládly Hanačky a ty díky  Stanjurové a Břenkové definitivně potvrdily svoje vítězství.

,,Zápas se nám vůbec nepovedl. Družstvo bylo ospalé, chyběly mu fotbalové nápady. Zejména v první půli si hráčky nedokázaly pořádně přihrát. Náš výkon se zvedl až po změně stran. Nicméně chytře hrající hosté si výhru už vzít nenechali,“ konstatoval po posledním duelu podzimu domácí kouč Martin Pavlát.

FC VSETÍN – 1. FC OLOMOUC B 3:7 (1:5)

Branky Vsetína: Rýdlová 2, Krčmářová.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Randuchová, Petra Ševčíková, Čáňová, Pernická, Mikešová, Rýdlová, Čípová, Krčmářová, Petruželová. Střídala: Stiborová.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

FOTBALOVOU ČEST BRUMOVA V ŘÍKOVICÍCH ZACHRÁNILA SABINA KRAHULOVÁ

Region – Pouze jedno utkání se odehrálo v posledním 10. podzimním kole krajského fotbalového přeboru žen. V něm Říkovice vzdorovaly Brumovu. Valaškám však na půdě posledního celku tabulky stačil jeden gól, aby si z Hané odvezly tři body. Zápas mezi Lužkovicemi a Uherským Brodem a střetnutí Valašských Klobouk proti Holešovským holkám byly kvůli nezpůsobilým terénům a větrné smršti odložené až na jaro. Podzimním půlmistrem je tak celek Holešovských holek. Druhé jsou Lužkovice, na třetí příčku se posunul Brumov.

ŘÍKOVICE – BRUMOV 0:1 (0:1)

,,Proti úřadujícímu krajskému přeborníkovi jsme odehráli nejpovedenější podzimní utkání. Brumov byl podle předpokladů fotbalovějším týmem, my jsme po celý průběh střetnutí vynikali bojovností. O osudu střetnutí tak nakonec rozhodla jediná vážnější chyba v naší defenzívě. Valašky měly i další šance. Ty ale buď zneškodnila gólmanka Kateřina Pitnerová, nebo odvrátila naše pozorná obrana,“ chválil i přes porážku svoje družstvo domácí kouč Radim Borovička.

,,Předvedli jsme mizerný výkon. Chybělo nám nasazení a pohyb bez míče. Navíc jsme složitě řešili vypracované příležitosti. Nakonec jsme byli rádi, že se nám ujala jedna z mála povedených akcí. V osmadvacáté minutě se na pravé straně uvolnila Kozubíková a po její přihrávce skórovala Krahulová,“ byl na Hané pouze s tříbodovým ziskem spokojený vedoucí brumovského celku Ivo Polách.

Branka: Krahulová.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Kojetská, Zapletalíková, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Fallová, Řičicová, Červíková, Adéla Pitnerová, Sedlářová. Střídaly: Pisaříková, Krejčí, Koutná, Hana Netopilová.

Brumov: Bednářová – Maňasová, Tománková, Marie Lysáková, Matoušů, Kozubíková, Škrabolová, Kolaříková, Presová, Krahulová, Pavla Jeřábková. Střídala: Radka Koutná.

Autor: Lubomír Hotař

2.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve čtvrtek 2. února 2017 slavnostně otevřeli nový pokoj pro nedonošené děti a jejich rodiče, a to v 7. patře tamního novorozeneckého oddělení.

Kam o víkendu? Sobotní NEO CUP pomůže už potřetí nedonošeným dětem

Opravy silnic v Kvasicích zkomplikovaly šachty

Holešovský dětský sbor zpíval v Japonsku

Z koncertního turné v japonském Tokiu se přede dvěma týdny vrátil dětský pěvecký sbor Moravské děti z Holešova. Do Asie je pozval spřátelený sbor z Myojo Gakuen High School, jehož členové byli už před dvěma lety na výměnném pobytu právě v Holešově.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

RegioJet stahuje své vlaky ze Slovácka kvůli dotovaným soupravám

HLASUJTE V ANKETĚ / FOTOGALERIE / Přestože se jedná pouze o dvě vlakové soupravy a tedy čtyři zastávky denně na nádraží ve Starém Městě, mnoho cestujících označuje ústup významného soukromého dopravce RegioJet z jihovýchodní Moravy za citelnou ztrátu.

Žena upadla z kola. Policista za ní přišel s pokutou do nemocnice

Žena ve věku sedmdesát dva let jela brzo ráno obcí na kole do kostela. Při odbočování vpravo se lekla protijedoucího auta, seskočila z kola, špatně došlápla a zlomila si kotník. Nepříjemná situace.