Díky tomu si na turnaji zahraje více než 3500 fotbalistů. Organizátoři nadělili projektu k výročí milý dárek v podobě nových tváří z řad profesionálních fotbalistů. Účast na turnaji přislíbily takové osobnosti jako Milan Baroš, Patrik Berger, Václav Kadlec, Stanislav Tecl či Lukáš Masopust.

„Vzhledem k jubileu máme připraveno plno inovací a věříme, že je diváci i samotní účastníci ocení," říká Marek Pagač z marketingového oddělení společnosti E.ON Česká republika.

V roce 2013 se hrálo 16 regionálních kol, ze kterých se postupovalo do velkého finále. I letos bude turnaj končit v září závěrečným kláním, do kterého se budou týmy nominovat z 10 regionálních kol. „Turnaj jsme rozdělili tak, aby si mohly zahrát týmy z celé republiky. Pro každý kraj je přiděleno jedno regionální kolo," upřesnil Pagač s tím, že klání ve Zlínském kraji jsou určená na první červnovou neděli do Hulína. Hlavním hostem zde bude reprezentační útočník a hráč Jablonce Michal Hubník.

Herní systém regionálních kol je podobný jako na velkém finále 2013. Do každého turnaje zasáhne 24 týmů, které budou rozdělené do čtyř základních skupin po šesti mužstvech. Z těchto skupin se bude postupovat do nadstavbových skupin, ze kterých se vytvoří pavouk pro vyřazovací část. Pozvánku do velkého finále si vybojují oba finalisté.

„Doufáme, že bychom mohli na turnaji přivítat až o tisíc hráčů více, než tomu bylo v roce 2013, kdy na turnaji hrálo bezmála tři tisíce malých fotbalistů," dodal Pagač.

U příležitosti výročí byly spuštěny zcela nové internetové stránky www.eonrodinnyfotbalek.cz.

V rámci každého regionálního kola jsou voleni nejlepší hráči, kteří získají poukaz do E.ON Fotbalové školy. Účastníci školy mají možnost získat kvalifikaci do E.ON Czech týmu, který reprezentuje Česko na turnaji E.ON Kinder Cup v rumunském Targu Mureš. V roce 2013 vybojoval český tým krásné třetí místo.