Leden je ale kromě tréninkového drilu iobdobím zvýšené aktivity funkcionářů. Vlednu se upečou přestupy a personálnízměny.

„Zaskočil nás odchod Žourka pracovně do zahraničí. Jinak děláme všechno proto, aby tým zůstal bez dalších odchodů. Vypadá to, že se nám to podaří. Dále budeme usilovat odoplnění kádru,“ uvedl Radomír Novotný, předseda FC Morkovice.

Okonkrétních jménech nechtěl Novotný mluvit, protože žádná jednání nejsou zatím dotažena do konce. Prozradil jen, že doplnit potřebuje každá řada. Oproti předchozím letům mají Morkovice velkou výhodu, že se mohou připravovat na hřišti sumělým povrchem.

„Jednoznačně je to velké plus. Povrch je perfektní a měkký, takže netrpí nohy,“ dodal Novotný. Soustředění není vplánu zimní přípravy.

Chropyně začala přípravu na jarní odvety 5.ledna. Vedoucí tým tabulky má naplánováno soustředění, na které odjede tým od 6.do 9.února do Štítné. Měl by to být vrchol fyzické přípravy. Tým se připravuje vdomácích podmínkách na škvárovém hřišti. Jednou týdně hráči jezdí na spinning do Kojetína.

Panáčka zkouší Hulín. První posilou je Kubo, který působil ve Slovácku. Ze zahraničí se vrátil Vaňhara. Chropyni se podařilo udržet vkádru Pagáče, který na podzim nastřílel jedenáctgólů.

„Byl oněho zájem vjiných klubech, ale zatím zůstává unás. Chceme, aby nám pomohl vboji opostup do divize. Zpodzimního kádru nikdo neodešel. Vaňhara, Kubo a dorostenec Salajka by měli kvalitu ještě zvýšit,“ informoval Petr Večeřa, asistent trenéra FK Chropyně.

Vedoucí tým krajského přeboru startuje na zimním turnaji vMorkovicích, kde odehraje drtivou většinu přípravných utkání. Na soustředění odehraje další zápas. Soupeř zatím není určen. 19.února (19) nastoupí Chropyně na umělé trávě vHulíně proti Přerovu, 1.března (18) ji čeká další zápas na umělé trávě vKroměříži stýmem Napajedel. Poslední generálkou bude zápas sVeselím 8.března na půdě soupeře.

Jak budou vypadat soupisky fotbalových týmů, to se definitivně určí nejdříve za měsíc, ovšem už nyní je zřejmé, že současné hráče čekají galeje.

VHolešově vsadil kouč Nelešovský na běhání. Holešovský tým začal zimní přípravu 12.ledna a vrcholem bude čtyřdenní soustředění vTrnavě.

„Podmínky pro přípravu jsou vHolešově ještě trošku zaostalejší. Můžeme jen běhat vterénu a jedenkrát vtýdnu trénujeme večer na umělé trávě vHulíně,“ uvedl trenér Zdeněk Nelešovský.

VHolešově dostane vpřípravě prostor několik hráčů zokolních klubů. Sestavu by mohli doplnit také zkušenější hráči, kteří hrávali vyšší soutěže. „Do přípravy nastoupilo sedm nových hráčů, takže nás trénuje asi dvacet. Jistotou je, že se nám zRakouska vrací Roubalík. Hlobil tam zřejmě zůstane ina jaře. Oodchodech zatím nemám žádné zprávy,“ řekl Nelešovský. Také Holešov hraje na zimním turnaji vMorkovicích. Navíc nastoupí vHulíně kpřípravnému utkání sdomácími fotbalisty.

Kjedné velké změně ve fotbalovém klubu vHolešově už došlo. Klub má generálního partnera, kvůli kterému se dokonce přejmenoval. Celý klub nyní ponese název SFK Elko Holešov o.s. Tento název platí od 1.ledna letošníhoroku.

„Ke změnám došlo na valné hromadě klubu. Sponzor, který klub podporuje už delší dobu, si přál, aby se jeho název dostal do názvu klubu. Zástupce sponzora se také stal členem výboru. Na místě předsedy vystřídal Ctirada Ottu Petr Labancz,“ vysvětlil sekretář Holešova Milan Vlasatík.