Na lavičku Bystřice usedl valašský trenér Pavel Hajný (48 let), který mužstvo na počátku letošního roku převzal. „Uzavřel jsem takové kolečko. Právě z Bystřice pod Hostýnem jsem šel trénovat do Hlučína, potom následoval Třinec a Karviná. No a letos jsem se prakticky vrátil do Bystřice pod Hostýnem“, vypočetl trenérské štace posledních let Pavel Hajný.

„Naše postavení po podzimu není příliš růžové (11. místo), ale myslím si, že se můžeme zlepšovat. Tým měl problémy jak v obraně, tak v útoku. Chtěl bych vsadit na mladé hráče a věřím, že můžeme jít v tabulce nahoru,“ plánuje Hajný. Bystřice pod Hostýnem hraje na velmi dobře obsazeném zimním turnaji v Otrokovicích.

1. VALAŠSKÝ FC – BYSTŘICE P. H. 1:2 (0:2)

Domácí fotbalisté nastoupili sice pouze v jedenácti hráčích bez náhradníků, ale účastníka divize, zvláště ve druhém poločase, pořádně potrápili.

Lépe začal favorit z Bystřice a již v 5. minutě šel do vedení. Bortl špatně odhlavičkoval míč přímo na nohy Zapletala a ten nedal Syptákovi šanci – 0:1. Stejný hráč po čtvrthodině hry zvýšil na 0:2, když zakončil rychlou brejkovou akci. Snížit mohl ve 20. minutě Michal Maléř, ale jeho dělovku hostující brankář Fikr vytáhl na roh. Těsně před přestávkou se ocitl v další šanci Bystřičan Zezulka, ale mířil vedle. Druhý poločas ale nabídl zcela jiný obraz hry. Hosté sice prostřídali čtyři hráče, ale domácí převzali kontrolu nad zápasem. Po hodině hry snížil na 1:2 Winter a domácí v závěru bojovali alespoň o remízu. Hosté ale nejtěsnější vedení udrželi.

Branky: 60. Winter – 5. a 15. Zapletal.

FK CHROPYNĚ – TROUBKY 2:1 (0:1)

První přípravné utkání má za sebou účastník krajského přeboru. Na umělé trávě v Chropyni byl v první půli lepší účastník I.A třídy, který dokázal potrestat chybu domácí obrany. Po změně stran Chropyně vyrovnala z pokutového kopu po faulu brankáře. Vzápětí přidala vítězný gól. Rozhodčí: Zpěvák. Diváci: 50.

Chropyně dorost – Záříčí muži 3:4 (2:2)

Pozvánky na zápasy, výsledky s fakty na e–mail: libor.kopcil@denik.cz nebo tel. 602 511 429. (lk)