I se svými drobnými proporcemi si tento žalkovický šikula načal o víkendu v zápase I. A třídy skupiny B proti Březolupům cestu za hattrickem dvěma trefami hlavou.

„Stalo se něco neskutečného. Měl jsem krásné nedělní odpoledne, protože hattrick pro mě znamená strašně moc," rozplýval se Ondřej Sedlář.

„Už jsem kdysi dva góly hlavou vstřelil, ale dávám je velmi vzácně. Sto šedesát devět centimetrů a šedesát pět kilo není zrovna ideálních," pousmál se 22letý ofenzivní univerzální fotbalista.

Borec, který umí tvořit hru ze středu zálohy, na jejím pravém kraji ze sebe z fleku udělat motorovou myš, stejně tak na hrotu se proměnit v chladnokrevného snajpra, si své góly hlavou nedokázal racionálně vysvětlit. „Fakt nevím. Dostal jsem asi kvalitní nahrávky, možná dobrý výběr místa, ale hlavně štěstí mi šlo naproti," uvažoval.

Sedláře rozhodně nemine zápisné, klubová kasa i lednice bude zase o něco nabitější. „Už se kluci hlásili o půllitr slivovice a nějaký příspěvek do kasy. Určitě rád to tam dám," přiznal Sedlář, který ještě na podzim hrával v divizním Přerově a působil také ve třetiligovém Hulíně či Kroměříži.

„Nejlepší angažmá bylo v divizním Hulíně, když jsme postupovali do MSFL. Ale tam jsem už pod trenérem Pospíšilem nehrál a šel jsem do Žalkovic," popisoval.

Přitom by se angažmá ve vyšší soutěži vůbec nebránil. „Ale neláká mě sedět na lavičce. Raději budu hrát nižší soutěž a hrát pravidelně, než hrát deset minut. Ale kdyby přišla nabídka, nebránil bych se, snad mám ve svém věku ještě něco před sebou," doufá Sedlář.

Věřte, žalkovická „blecha" zase vyskočí.