„Hráči z druholigových a prvoligových mužstev nepřistupují k tréninkům a zápasům jako místní kluci, pro které je čest oblékat dres Kroměříže. My chceme ve spolupráci s městem vychovat fotbalisty, kteří proniknou až do ligy," uvedl trenér Vlastimil Chytrý.

Právě navázaná spolupráce s městem Kroměříž klub těší a dává mu předpoklady vybudovat kvalitní mládežnickou základnu.

„Usilovali jsme o podporu mládeže a provozu stadionu delší dobu a v prosinci jsme definitivně dospěli ke zdárnému konci. Chceme se soustředit na výchovu a co nejvíce hráčů zapracovávat do mužské kopané. Můžu si to hned dovolit, mám ročníky 1995 a 1996, se kterými jsme získali úspěchy v dorostu a které trénuju víceméně už dva a půl roku. Teď je nejvyšší čas posunout kluky výše. Budou moct ukázat, že na třetí ligu mají," burcuje 35letý kouč.

Velkou šanci výrazně se prosadit tak mají obránce Jakub Kašík, záložníci David Hynčica s Petrem Silnicou či útočníci Zdeněk Horák a Josef Ferko. Příprava A-týmu a boj o místo se týká rovněž brankáře Radima Ungera nebo talentovaného střelce Adama Galetky. „Z práce kluků mám zatím velmi dobrý pocit," pochvaluje si Chytrý.

Perspektivním fotbalistům „uvolnili" místo hráči, kterým klub neprodloužil hostování. Do druholigové Opavy se vrátil obránce Jakub Swiech s útočníkem Martinem Neubertem, záložník David Krška putoval zpět do Brna a útočník Adam Ševčík do Olomouce. K tomu v Hanácké Slavii končí i brankář Radek Petr, který má v kombinaci se zaměstnáním namířeno do Provodova (druhý tým krajského přeboru – pozn. red.), a obránce Ladislav Nevřala se záložníkem Davidem Steinerem, kteří si hledají angažmá. O další spolupráci klub jedná s bekem Tomášem Matouškem.

Týmu se v kabině lépe dýchá

Naopak zůstali forvard Filip Žák z Olomouce a obránce Tomáš Jeleček s útočníkem Romanem Hašou ze Slovácka. „S těmito hráči jsem byl spokojený," poznamenal Chytrý.

Do kádru přibyli také obránce Petr Rajnoha, který na podzim hostoval ve Viktorii Otrokovice, a záložník Tomáš Strašák, jenž se neuchytil v prvoligovém Zlíně. Protřídění mužstva se dle slov fanouška Realu Madrid pozitivně projevilo i na atmosféře v kabině. „Je to s podzimem úplně nesrovnatelné. Všichni máme dobrý pocit. Kluci cítí, že můžou zúročit svou práci z mládeže, obléct dres Kroměříže, a splnit si tak sen," líčil lodivod Hanáků.

K naplnění své prvotní vize nyní shání tři zkušené fotbalisty. Kolem nich právě plánuje nasadit talentované odchovance. „Chci přivést stopera, středního záložníka a útočníka. Jednání o hráčích probíhají. Začátkem února uzavřu kádr, který bude bojovat na jaře," sdělil bývalý prvoligový záložník Drnovic, aniž by fotbalisty zatím jmenoval.

V samotné přípravě se pak zaměří především na to, aby vytvořil perfektně fungující organismus. Nejdřív ale mužstvo od minulé středy absolvuje kondiční blok. „Tři týdny budeme nabírat fyzičku, avšak vesměs vše probíhá při práci s míčem. V další části pak věnuji pozornost hlavně tomu, aby vznikla co nejlepší parta. Špatný kolektiv byl primární příčinou neúspěšného podzimu," tvrdí Chytrý.

Dvouapůlměsíční zimní přípravu přitom tým podstoupí v domácích podmínkách. „Máme díky panu Zlámalovi nadstandardní zázemí – tři travnaté plochy a novou umělku. A i zápasy jsem kromě Uherského Brodu zařídil na domácí půdu. Čekají nás kvalitní soupeři včetně české reprezentace do osmnácti let, z čehož mám radost," prozradil ambiciózní kouč.

Jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy zahájí Hanáci 20. března ve Vítkovicích. A chtěli by v ní vylepšit sedmou pozici. „V první řadě se díváme na to, abychom se stabilizovali. Když se to podaří, přijdou i výsledky. Tabulka je vyrovnaná, třetí místo je stále hratelné," věří Vlastimil Chytrý.

PŘÍPRAVA

Kroměříž – Brno junioři (16. 1.

v 11.00, UT), – ČR U18 (22. 1.

v 16.00, UT), – Nové Mesto n. V. (23. 1. v 11.00, UT), – Kozlovice (30. 1. v 11.00, UT), – Přerov

(6. 2. v 11.00, UT), – Opava (13. 2. v 11.00, UT), – Hodonín (20. 2.

v 11.00, UT), – Uherský Brod (venku 27. 2. ve 14.00), – Viktoria Otrokovice (5. 3. v 11.00, UT), – Zlín B (12. 3. v 15.00, UT)