HLUČÍN – HS KROMĚŘÍŽ 1:0 (1:0)

Veledůležité vítězství urvali v sobotu na svém trávníku hlučínští fotbalisté. V zápase o šest bodů porazili na domácím trávníku Kroměříž. Jediný gól zápasu vstřelil už po třech minutách hry Martin Hanus, když překonal vicemistra světa do dvaceti let Radka Petra, který odchytal první zápas v dresu Hanácké Slavie Kroměříž.

„Radek Petr ukončil v Brně profesionální smlouvu a potřebuje vyplnit prostor do léta. Přišel k nám jako amatér a jistě ukáže svůj talent," předpokládá trenér Kroměříže Bohumil Páník.

Ve třetí minutě šel po dlouhém pasu Martin Hanus do souboje s obráncem. Hostující zadák chtěl míč odkopnout, ale hlučínský útočník mu tam dal nohu a míč skončil v síti.

„Vzápětí jsem měl na hlavě druhý gól po centru z levé strany, bohužel jsem netrefil branku," zlobil se sám na sebe hlučínský hrdina Martin Hanus.

„Začátek byl pro nás hodně hektický. Dlouhý nákop jsme podcenili a po nešťastném odkopu se míč odrazil od domácího hráče do branky. Byl to polovlastní gól, který vyvedl mužstvo z míry. O chvíli později stopeři zaspali a mohlo to být 0:2. Tím však šance Hlučína skončily a my jsme měli zápas ve své režii. Po herní stránce to byl z naší strany nejlepší jarní výkon. Měli jsme deset rohů, ale domácí podržel brankář Andrejko," řekl trenér Kroměříže Bohumil Páník.

Celkově se v Hlučíně příliš pohledný fotbal nehrál.

„Bylo vidět, že v sázce je toho hodně, hrálo se o šest bodů. Ani jeden z týmů si moc gólových šancí nevytvořil. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací. Pro nás má tahle výhra cenu zlata, věřím, že nám pomůže i po psychické stránce," dodal Hanus. Hosté navíc dohrávali o deseti, neboť po ostrém zákroku na Ptáčka putoval předčasně pod sprchy Mikulica.

„Mám z utkání dobrý pocit. Náznaky, že by to mělo být lepší, jsou viditelné. Za čtrnáct dnů by nás měl posílit bývalý útočník Opavy Neubert, který své kvality ukazoval také ve Frýdku. Potřebujeme zúročit naši snahu v koncovce a věřím, že s jeho příchodem se nám to podaří," dodal Páník.

Branka: 3. Hanus. Rozhodčí: Miko – Drozdy, Gloser. ŽK: Heiník, Mucha – Perůtka, Stojaník, Silva. ČK: 83. Mikulica. Diváci: 291. Kroměříž: Petr – Stojaník (66. Chýla), Mikulica, Budín, Víšek – Perůtka, Krolop (72. Handl) – Steiner (79. Slaměník), Strašák (79. Janoštík), Šturma – Gomola (46. Fabio). Trenér Bohumil Páník.