PROSTĚJOV – HULÍN 2:1 (2:0)

O tom, že fotbalisté Spartaku vyjdou na úvod sezony naprázdno, rozhodlo de facto prvních dvacet pět minut. Hned v první minutě novic v Hulíně Zavadil způsobil penaltu, kterou sám postižený Kroupa proměnil. Pak Pospíšil, Šrom a Laciga nevyužili dobré šance a přišel trest. Špatně zahranou standardní situaci využili domácí k přečíslení tři na dva, které zakončil úspěšně Koudelka. Ve druhé půli si Prostějov zkušeně hlídal vedení, Spartaku už se podařilo jen snížit zásluhou teči Ondřejky.

„Rozhodly individuální chyby, kdy Prostějov je nedělal, a my po dvou stoperů prohrávali 0:2. To je pak těžké u takového soupeře zápas otáčet. Jinak byl fotbal vcelku vyrovnaný," hodnotil trenér Hulína Jindřich Lehkoživ.

Se svými svěřenci nyní bude usilovat o první bodový zisk v páteční domácí bitvě s Břeclaví. „Bude to duel o šest bodů, protože pak nás čekají dvě náročná utkání proti Uničovu a Kroměříži. Musíme jej zvládnout," burcuje spartacký lodivod.

Branky: 2. Kroupa z pen., 26. Koudelka – 73. Ondřejka. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: Rus, Krejčíř, Nekuda – Zavadil, Číhal. 310 diváků.

PROSTĚJOV: Kofroň – Krejčíř, Sus, Rus, Pančochář – Machálek (68. Langer), Fládr, Petržela, Koudelka (90. Machynek) – Nekuda (60. Sečkář), Kroupa. Trenér: Jura.

Hulín: Chytil – Krhut, Číhal (46. Vojtěšek), Zavadil, Vyskočil – Šrom (83. Hrdlička), Laciga, Zlámal, Dvořáček (66. Labuda) – Ondřejka, Pospíšil. Trenér: J. Lehkoživ.