"Tichý cíl máme, ale po loňských zkušenostech s plánovaným útokem na osmé místo jej prezentujeme raději jinak. Klub je ekonomicky stabilizovaný," uvedl na dnešní tiskové konferenci ve Zlíně ředitel klubu Ladislav Minář.

V přípravě odehráli fotbalisté Zlína osm zápasů, ovšem zvítězit se jim podařilo pouze dvakrát a vstřelili jen pět branek. "Až na propadák 0:3 doma s Kroměříží jsem ale spokojen s herní kvalitou v zápasech. Starosti mi dělá produktivita. Vycházím ale z počtu vypracovaných šancí, kterých jsme měli hodně," tvrdí trenér Pavel Hoftych.

Na optimistickou notu kouče naladila výhra 2:0 v generálce se Slováckem. "Tento výsledek nám psychicky pomohl a také může změnit situaci," dodal Hoftych. Los podle něj nebyl fotbalistům Zlína příliš nakloněn, z prvních šesti kol hrají čtyřikrát na hřištích soupeřů.

Po sezoně zamířil do Slovácka Činčala, odešli ještě Lukaštík (Fulnek), Červenka (Baku), Dujka (Opava), Ditrich (Vítkovice), Janíček (Nitra), hostování skončilo Dianovi a brankáři Zlámalovi. O gólmanův případný návrat na další hostování ale vedení klubu neuvažuje. "Jeho angažování je nyní bezpředmětná záležitost. Máme dva zdravé brankáře, Baránek je kapitánem a dobře chytá i Kořínek," uvedl Hoftych.

Vedle obránce Kroči, jenž se vrátil z hostování v Siegenu, a Zapletala (návrat z hostování v Opavě) přešli do prvoligového kádru z juniorky Janča, Řihák, Konečník a Elšík. Obránce Penner prodloužil své hostování z Českých Budějovic a do kádru se vrátil i další zadák Švach, jenž si po sezoně neúspěšně hledal zahraniční angažmá.

Zlín ještě usiloval o angažování středopolaře Otepky. "Problém je, že se už nechce vrátit z Příbrami natrvalo na Moravu. Hostování se komplikovalo, uvažovat o přestupu bylo vzhledem k jeho věku bezvýznamné. Otepkův příchod ještě není stoprocentně uzavřen, ale mnoho nadějí není," uvedl ředitel Minář.