Fotbalovému odpoledni se Sigmou předcházela ještě akce pro děti nazvaná Hurá na prázdniny. Děti i dospělí mohli na vlastní oči vidět třeba vrtulník nebo ukázku výcviku záchranářských psů.

„Nejvíce se mi líbili cvičení psi. Jsem ale s celou akcí na zahájení prázdnin hodně spokojená,“ svěřila se například Andrea Plšková z Chropyně. Po škole se jí prý trošku bude stýskat, ale dvouměsíční volno si hodlá náležitě užít. „Těšila jsem se na prázdniny hodně. Chtěla bych jet na tábor a možná pojedeme i na dovolenou,“ dodala školačka.

Největším lákadlem z celého sobotního dne však bylo bezpochyby sportovní utkání.

„Chtěli jsme odpoledne se Sigmou udělat už loni, ale nevyšlo to, tak jsme ho posunuli na letošek. Jsme rádi, že jsme pozvali olomoucké staré pány i ligové hráče. Je to vlastně první zápas trenéra Sigmy ligového družstva a zároveň první přípravný zápas letošní sezony,“ zhodnotil spokojený starosta Záříčí Václav Karhánek. Podle něj fotbalisté Záříčí měli utkání s ligovou Sigmou za odměnu.

„Kluci totiž postoupili do vyšší soutěže, letos se jim to po hodně dlouhé době zase povedlo,“ uzavřel starosta. Výsledky obou utkání: SK Haná Záříčí – SK Sigma Olomouc (Stará garda) 2:11, SK Haná Záříčí – SK Sigma Olomouc 1:11.