Ve finále porazili Provodov, a soupeři tak nedovolili završit vítězný hattrick. Sami naopak získali jako první klub v historii KFS Zlín ceněný double a v červenci se mohou těšit na předkolo Poháru ČMFS.

PROVODOV – SPYTIHNĚV 0:2 (0:1)

„Oslavy už trvají čtrnáct dní a byly hodně náročné, zvláště minulou sobotu. Ve čtvrtek si vezme asi spousta kluků dovolenou,“ culil se spytihněvský kapitán Roman Chudárek pár minut poté, co převzal na zlínské Letné za bouřlivého potlesku stovky fanoušků klubu metrovou trofej.

Slovácká Sparta vybojovala pohár vůbec poprvé. Její trenér Ladislav Soviš však už jeden triumf na svém kontě má z Ostrožské Nové Vsi. „Vím, co to je. Dlouhá cesta a pak radost. Není to jednoduché,“ podotkl.

Jeho svěřenci museli zdolat pět soupeřů. A z Provodova měli oprávněné obavy, jelikož v sezoně s ním prohráli oba soutěžní duely. „Byli jsme nervózní. Nechtěli jsme pustit zápas do penalt, protože Provodov by nás v nich porazil,“ tušil Chudárek.

Že na ně nedojde, se rozhodlo v prvním poločase. Obhájce nevyužil dvě dobré příležitosti a na druhé straně po fatální chybě stopera Galandra otevřel skóre nejlepší kanonýr krajského přeboru Ulman. Po obrátce už provodovské fotbalisty viditelně opouštěly síly a na zvrat rozhodně pomýšlet nemohli.

„Věřili jsme si. Jenže jsme měli tři zraněné hráče, kteří nastoupili se sebezapřením. Spyťák vyhrál zaslouženě,“ uznal kapitán poražených Miroslav Březík. „Mrzí to ale hodně, protože třeba Peťa Pinkas má třiapadesát let a dnes je tady s námi naposledy. Finále byl pro nás vrchol jara,“ poukázal Březík.

Stvrzenku na vítězství Spytihněvi přidal Večeřa po krásném centru Vávry. Ten už přitom v té době na hřišti vůbec neměl být. Ještě za nerozhodného stavu spáchal na Slončíkovi hrubý zákrok, za který se vylučuje. Rozhodčí Petr Mrázek však vytasil místo červené karty pouze žlutou. Hlavní arbitr utkání pokazil. Už v úvodu měl poslat předčasně do kabin Křivu, který unikajícího Březíka stáhl na zem. Ve druhé půlce pak odpustil provodovskému Gottwaldovi sražení Poláška v přerušené hře.

„Rozhodčí to na začátku podcenil a zápas se uklidnil, až rozdal pár žlutých. Už na začátku jsme se hecovali slovně a pak to bylo vidět na zákrocích,“ připustil Chudárek. „Utkání se Spytihněví jsou vždy vyhecovaná a tohle bylo navíc finále,“ dodal Březík.

Branky: 32. Ulman, 63. Večeřa. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Tkadlec. ŽK: Švach, Hellebrand, Malaník, Gottwald – Polášek, Křiva, Vávra. Diváci: 500.

Provodov: Máčala – Karpeko (74. Plášek), Galandr, Hellebrand, Švach – Beňo, Malaník, Gottwald (87. Zámorský), Gargulák – Slončík, Březík. Trenér: Josef Rak.

Spytihněv: Hájek – Sedláček, Hoferek, Barot, Křiva (69. Krejčí) – Vávra, Chudárek, Horsák, Polášek (77. Brzica) – Ulman (77. Hubinka), Večeřa. Trenér: Ladislav Soviš.