SPARTAK HULÍN – 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:1)
Rozhodnutí přinesla už 12. minuta. Po rohovém kopu se míč dostal k Psohlavcovi, a ten nekompromisně skóroval. Právě standardní situace dělaly domácím hráčům největší problémy. Už o čtyři minuty později hosté znovu po rohovém kopu orazítkovali tyč. To bylo však z jejich strany v prvním poločase vše.
„Chtěli jsme rozhodnout co nejdřív a dát v úvodních minutách alespoň dva góly, abychom měli klid, ale to se nám nepodařilo. Domácí tak pořád cítili šanci. Dnes nám to moc nešlo,“ řekl smutně útočník hostů Lukáš Matůš. Ve 20. minutě protáhl gólmana Filipka z trestného kopu Zlámal a po půlhodině hry se v největší šanci domácích objevil Volek. Jeho střelu zblízka vyrazil Filipko na roh.
„Míč jsem měl pod nohou, takže jsem se snažil alespoň trefit branku, bohužel gólman byl na místě,“ posteskl si David Volek.
„V první půli jsme se snažili hrát útočně, což se nám dařilo. Koutný měl dva náznaky šancí a Volek se dostal do gólové. Bohužel jsme si nechali dát lacinou branku ze standardní situace. To mrzí,“ sdělil domácí kouč Petr Zapletal. Ve druhém poločase začaly domácím docházet síly a územní převahu mělo Slovácko. „Dnes jsme si dobře zaběhali a neudělali ostudu. Myslím si, že takový výsledek a vyrovnaný průběh utkání nám pomůže do dalších divizních zápasů,“ řekl Volek.
V 57. minutě mohl přidat druhou branku nikým neatakován Psohlavec, ale hlavou mířil vedle. „Slovácko mě osobně zklamalo, čekal jsem od něho víc. Myslel jsem, že soupeř bude mnohem fotbalovější. Je vidět, že jim to letos zatím moc nejde,“ hodnotil výkon soupeře domácí David Volek.
„Já musím hráčům za dnešní výkon poděkovat, protože jsme hráli dobře. I když respektuji sílu Slovácka, tak jsme při troše štěstí mohli dosáhnout ještě lepší výsledek,“ pronesl domácí kouč Petr Zapletal. Spokojeností nezářil kouč Slovácka Ladislav Jurkemik, který mohl být rád za těsné vítězství. „Kdyby skončil první poločas remízou, tak by to bylo spravedlivé. Ve druhém poločase jsme se po změnách v sestavě dostali do nějakých šancí, ale laxním přístupem v koncovce jsme nedokázali dát druhý gól. Hráči si asi mysleli, že se Hulín porazí sám,“ řekl kouč Slovácka.
Branka: 12. Psohlavec. Rozhodčí: Hájek – Kordula, Peřina. ŽK: Chmelíček. Diváci: 600.
Hulín: Kupka – Dunda (86. Darebníček), Zlámal, Číhal (69. Čonka), Laciga, Mršťák, Ševela, Dvořáček, Koutný (62. Kříž), Třasoň, Volek. Trenér: Petr Zapletal.
1. FC Slovácko: Filipko – Reinberk (46. Stýskala), Hrotek, Formánek, Kubáň, Randa, Perůtka (46. Němčický), Berger, Gonda, Psohlavec, Matůš (61. Chmelíček). Trenér Ladislav Jurkemik.