Chvalčov se po debaklu vzpamatoval a odnesly to Tučapy

Skupina A
13. KOLO

RYMICE – ŽALKOVICE B 2:3 (1:1)

Branky: Bartalský 2 – Dicuia 2, Venský. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 50.

HLINSKO p. H. – MYSLOČOVICE B 3:0 (2:0)

Domácí od začátku udávali tempo hry, postupně nastříleli soupeři tři branky a zaslouženě vyhráli.

Branky: Zdráhal, Vlč, Škarpich. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 30.

Hlinsko p. H.: Barot – Škarpich J., Škarpich B., Zdráhal, Vlč, Zapletal O., Hrabal, Podola T., Podola I., Šico, Heryán (Zapletal J.).

TUČAPY – CHVALČOV 0:4 (0:1)

Branky: 20. a 60. Trnčák, 46. a 60. Zmeškal. Rozhodčí: delegovaný rozhodčí Novák se k utkání bez omluvy nedostavil. Utkání řídil Crhák. Diváci: 150.

BŘEST – SKAŠTICE B 0:2 (0:1)

Hosté byli od začátku aktivnější a již v 6. minutě jim rozhodčí neuznal gól po rohu. Domácí se snažili hru vyrovnat a jejich největší šanci zastavila tyč. V 32. minutě kopl Bubla nechytatelně trestný kop a Skaštice šly do vedení. I ve druhém poločase měli hosté více příležitostí a v 64. minutě, po chybě domácího hráče, zvýšil jejich vedení Oračka.

Branky: Bubla, Oračka. Rozhodčí: Tichánek. Diváci: 80.

Břest: Glozyga – Buček J., Buček V., Motal, Juračka, Hudeček, Zavadil A., Šeděnka, Zapletal, Koudelníček, Lochman (Zavadil L., Arm, Hajdík).

Skaštice B: Mlčoch – Blanarovič, Janalík, Čepica, Olbert (8. Seidl, 45. Motal L.), Foukal, Bubla, Stančík, Oračko, Motal T., Vymětal.

KOMÁRNO – LOUKOV 1:3 (0:2)

Ve velmi důležitém a prestižním derby na sebe narazilo čtvrté a první mužstvo tabulky. Od úvodních minut bylo patrné, že oba týmy chtějí zvítězit. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, hosté naopak spoléhali na své rychlé útočníky. Čekání na první gól ukončil kdo jiný než Kocman, který si sám na půli vybojoval míč a tvrdou střelou ze sedmnácti metrů otevřel skóre.

Hosté byli v první půli mírně lepším mužstvem, a tak přidali po zásluze před poločasem druhý gól Jakubem Johnem. I nástup do druhé půle vyšel lépe hostům, když se v 54. minutě trefil Bělík. Domácí si poté ve snaze zvrátit výsledek vytvořili tlak, ovšem obrana Loukova s výborným Švehlíkem v brance bez větších problémů odolávala.

Smůlu si hosté vybrali v 63. minutě, kdy Švehlík vyboxoval míč do Šenovského, a od něj se míč odrazil do sítě. Domácí hráči se pokusili o zvrat, ale další šanci už jim pozorná obrana Loukova nepovolila.

„Dnes musím opět klukům poděkovat, bylo jich pouze jedenáct a na lavičku opět museli funkcionáři. Ale před zápasem jsme si vyříkali neduhy z minulých zápasů a všichni jsme také věděli, o co dnes jde. Kluci si má slova vzali k srdci a makali jako tým. Utkání provázela výborná divácká kulisa. Chtěl bych také poděkovat všem aktérům, že i přes vyhecovanou atmosféru chtěli všichni hrát fotbal a celé derby proběhlo bez sebemenšího problému v duchu fair-play, a to i díky sudímu Skybovi, který odřídil utkání s naprostým přehledem,“ podotkl trenér Loukova Miroslav Hovořák.

Branky: vl. – Kocman, John, Bělík. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 160.

Loukov: Švehlík – Pospíšil, Kuběna, Fuksa, Bělík (Chaňo), Petřík, Šenovský, Janek, Šmerda, John J., Kocman (Kundera st).

LUDSLAVICE – KOSTELEC U HOL. B 5:3 (2:2)

V utkání kde se bojovalo o každý míč, se hosté ujali vedení 0:2. Domácím se ještě do poločasu podařilo vyrovnat na 2:2 Valčíkem a Vlčkem. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení z trestného kopu Konečným ve 49. minutě. V 67. minutě přidaly Ludslavice čtvrtý gól Bakalíkem. Hosté utkání ještě zdramatizovali brankou zkušeného Zakopala a snažili se do konce zápasu o vyrovnání. Domácí si ale v samém závěru pojistili vítězství Křižanem. Druhý poločas se přitom musel divákům líbit. Hrálo se nahoru – dolů bez přílišného bránění.

Branky: Valčík, Vlček, Konečný, Bakalík, Křižan – Zakopal 2, Michálek. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 100.

Ludslavice: Hanzlík – Herodes, Nevřala, Rafaja, Konečný, Vlček, Skotek, Valčík, Kavan, Bakalík, Křižan (Žák, Švach).

Kostelec u Hol. B: Přikryl – Marek D., Marek T., Sklenář, Ragoš, Zakopal, Holý, Hlobil, Mir. Hradil, Čuzy, Michálek (Gerát, Pospíšilík, Mart. Hradil).

PRAVČICE – ZAHNAŠOVICE 1:2 (0:1)

Branky: Valenta – F. Janalík, V. Zakopal. Rozhodčí: Karlík. Diváci: 30.

15. KOLO

HLINSKO P. H. – RYMICE 1:2 (1:1)

Branky: Škarpich – Odložilík, Pospíšil. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 30.

TUČAPY – MARTINICE 3:2 (2:2)

Branky: 3. a 60. K. Pospíšilík, 38. (pen.) Helsner – 15. Kosek, 28. Sedlář. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 80.

BŘEST – MYSLOČOVICE B 4:1 (2:0)

Branky: Koudelníček 2, Šeděnka, L. Zavadil – Dorazín. Rozhodčí: Karlík. Diváci: 50.

Břest: Glozyga – Buček J., Buček V., Motal, Juračka, Hudeček, Zavadil A., Šeděnka, Hajdík, Koudelníček, Zavadil L. (Arm, Máša, Štauber).

KOMÁRNO – CHVALČOV 8:2 (5:1)

Vedoucí tým tabulky přijel do Komárna oslaben o několik hráčů a na hře soupeře to bylo znát. Komárno se ujalo vedení v 11. minutě, když chybu brankáře potrestal Fabián. Za tři minuty vedli domácí již o dvě branky. To když penaltu po faulu na J. Žejdlíka s přehledem proměnil J. Šindelek.

Za pár okamžiků vedlo Komárno již o tři branky, autorem gólu byl Klas. Rozhodující okamžik celého zápasu přišel na řadu ve 23. minutě. Hostující brankář fauloval ve vápně bez míče Fabiána, dostal červenou kartu a do branky musel jít hráč z pole. Navíc se kopala opět penalta, kterou opět s přehledem proměnil Šindelek.

Pátou branku přidal ve 33. minutě z blízkosti brankové čáry hrudí Fabián. Do poločasu se kopala ještě jedna penalta, tentokráte pro hosty, kteří do přestávky stihli korigovat stav na 5:1 Do druhého poločasu vstoupili hráči Komárna vlažně a hosté měli více ze hry. Výsledkem územní převahy Chvalčova byl gól Trojka v 58. minutě zápasu.

Pět minut poté se podruhé v zápase prosadil Klas, který hlavou po rohu nedal brankáři šanci. Krásnou brankou zvyšoval Žejdlík už na 7:2 pro domácí. O čtyři minuty později nachytal na hruškách hostujícího brankáře Kundrát, který z ostrého úhlu dal finální podobu výsledku.

Branky: Fabián 2, Šindelek 2, Klas 2, J. Žejdlík, T. Kundrát – Zmeškal, Trojek. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 110.

Komárno: Jiří Šindelek – Josef Šindelek, Ponížil, Orel, Nesvadba – Kundrát, Žejdlík J., Žejdlík M., Fabián – Klas, Orava (Matušů V, Matušů S., Ondroušek).

LUDSLAVICE – SKAŠTICE B 14:1 (3:0)

Vcelku vyrovnaný první poločas rozhodly tři brejky domácích. Hosté totálně zkolabovali po přestávce, kdy domácí každé čtyři minuty přidávali góly. Výkon hostů neomlouvá ani to, že dohrávali v deseti.

„Na tomto zápase není co hodnotit, výsledek hovoří za vše. Dobře jsme si zatrénovali. Na hostech bylo sympatické, že se celý zápas snažili hrát fotbal, i když dohrávali v deseti hráčích,“ řekl domácí trenér Zdeněk Skramuský..

Branky: Vlček 3, Bakalík 3, Kavan 3, Froňka 2, Valčík, R. Skotek, R. Nevřala – Seidl. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 50.

Ludslavice: Hanzlík – Žák, Nevřala, Rafaja, Konečný, Vlček, Skotek, Valčík, Kavan, Bakalík, Štěpaník (Froňka, Švach, Herodes).

Skaštice B: Vrtěl – Menšík, Motal J., Seidl, Motal L., Čepica, Olbert, Foukal, Pobořil, Židlík, Koňárek.

PRAVČICE – LOUKOV 1:4 (1:2)

Hosté zahájili utkání s vědomím, že při zaváhání Chvalčova se vítězstvím dostanou do čela tabulky. Domácí s velmi mladým mužstvem působili celý zápas sympaticky. Hra byla opticky vyrovnaná a díky nemohoucnosti Loukova v zakončení a také díky výbornému gólmanovi domácích se hosté na vítězství hodně nadřeli. Utkání také ovlivnilo brzké zranění Hynka Kundery mladšího, který si jako špílmachr již v 18. minutě zvrtnul kotník.

Loukovští, jak už to u nich bývá pravidlem, zahodili nejdříve několik tutovek včetně samostatného nájezdu Kocmana, naštěstí se tentýž hráč ve 23. minutě již nemýlil. Domácí ale za pár minut využili snad jedinou chybu hostující obrany a krásnou střelou vyrovnali. Ovšem hosté mají ve svém týmu nejlepšího střelce Kocmana, a ten hned vzápětí opět strhl vedení na stranu Loukova.

Ve druhé půli byla opět hra vyrovnaná, hosté pozorně bránili a čekali na chybu domácích. První přišla v 61. minutě, kdy z blízka dorážel Fuksa. A jak se proměňují šance ukázal střídající Hovořák, který přišel na hřiště v 77. minutě a v 78. minutě zvyšoval po nádherné přihrávce Kocmana na konečných 1:4.

„Dnes mi z těch zahozených tutovek slézaly poslední zbytky vlasů, ještě že jsme utkání nakonec zvládli. Domácí ale dle mého nemají na posledním místě co dělat, hráli opravdu dobře a určitě půjdou v tabulce nahoru. Dnes bych vyzdvihl v domácím dresu gólmana a u hostů Kocmana, který se opět neúnavně bil na hrotu a vsítil již svůj 26. a 27. gól v sezoně,“ řekl trenér hostů Miroslav Hovořák.

Branky: Valenta – Kocman 2, Fuksa, Hovořák. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 50.

Loukov: Švehlík – Pospíšil, Kuběna, John K., Šmerda, Janek, Kundera ml.(Petřík), Šenovský, Fuksa (Kundera st.), Kocman, John J. (Hovořák).

ZAHNAŠOVICE – KOSTELEC U HOL. B 1:2 (1:1)

Branky: R. Janalík – Zakopal 2. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 50.

Skupina B
13. KOLO

KYSELOVICE B – LITENČICE 1:5 (0:3)

Branky: Otáhal ml. – Hamala 3, Majta, Vinklárek. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 50.

LUBNÁ B – TĚŠNOVICE B 8:0 (4:0)

Zápas byl jednoznačnou záležitostí rezervy Lubné, která neponechala nic náhodě a Těšnovice B jednoznačně porazila. Hosté vzdorovali do 33. minuty, než se domácím podařilo protrhnout střeleckou smůlu.

„I přes jasný výsledek nejsem spokojený, protože toto utkání jsme měli vyhrát daleko vyšším rozdílem. Míč jsme hostům téměř nepůjčili a výsledek je určitě přijatelný především pro ně, protože jsme opět pokračovali v zahazování šancí. Poslední utkání nás čeká v Lutopecnách, kde očekávám dobrý zápas s dobrým soupeřem,“ řekl domácí trenér Libor Foltýn.

Branky: Loučka 2, Strýc 2, Kovařík, Dubina, Tvrdý, Ančinec. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 50.

Lubná B: Burda – Polišenský, Mynář, Gremlica, Ševčík, Tvrdý, Ančinec, Loučka, Dubina, Strýc, Kovařík (Prokopec, Zavadil P, Šťastný).

KVASICE B – ZÁHLINICE 2:1 (0:0)

Branky: Navrátil, Hrabal – Paštěka. Rozhodčí: Koláček. Diváci: 50.

BAŘICE – ROŠTÍN 6:0 (2:0)

Branky: D. Čevora 3, Klabal 2, L. Čevora.

ŠELEŠOVICE – POČENICE 2:4 (1:2)

Branky: Svoboda, Kouřil – Hrušák 2, Bareš, Tesař. Rozhodčí: Rybka. Diváci: 65.

LUTOPECNY – ZBOROVICE B 2:1 (0:0)

Hosté byli v prvním poločase.lepším týmem. Hlavně jejich střední záložníci hráli velmi dobře a domácí mužstvo se jen s velkými obtížemi bránilo. Hostující hráči však své šance neproměnili. Dokonce zahodili i pokutový kop. Domácí se snažili nakopávat míče, ale to k úspěchu nevedlo. Druhý poločas byl z jejich strany již daleko lepší.

„Začali jsme si přihrávat, lépe se pohybovali, a když hosté pokračovali ve stejném výkonu jako v prvním poločase, tak se hrál velmi dobrý fotbal. Nám se podařila vstřelit branka a to nás ještě více povzbudilo, posléze jsme přidali i druhou branku, která byla rozhodující, neboť hostům se podařilo dát branku až v závěru. Celkově by asi zápasu slušela remíza, ale fotbal se hraje na branky,“ řekl domácí trenér Josef Pospíšil.

Branky: Jurásek, Hanzlík – D. Prachař. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 100.

Lutopecny: Večerka – Knapík st., Sadil, Kubačka, Šilhár, Schořík, Fábry (Drulák), Krist, Hanzlík (Handl), Jurásek, Frýdl (Knapík ml.).

DŘÍNOV – ZLOBICE 4:0 (2:0)

Branky: Držálek 2, Kučírek, Svoboda.

RATAJE B – BEZMĚROV 2:2 (0:1)

Branky: Juráň, Krejčí – Zavřel, Zatloukal. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 50.

15. KOLO

BAŘICE – TĚŠNOVICE B 4:0 (2:0)

Branky: R. Černý 2, Marek, D. Čevora. Rozhodčí: Novák. Diváci: 100.

ŠELEŠOVICE – LUBNÁ B 2:4 (1:2)

Branky: Scholz, Večerka – Strýc 2, Ančinec, Zavadil. Rozhodčí: Jelínek. Diváci: 30.

LUTOPECNY – ROŠTÍN 4:1 (2:0)

Utkání měli domácí po celou dobu pod kontrolou, a i když hostům nabídla obrana několik šancí, připsali si domácí snadno tři body.

Branky: Schořík, Hanzlík, Jurásek, Kubačka – Stavinoha. Rozhodčí: Vymětal. Diváci: 70.

Lutopecny: Večerka – Nakládal (Drulák), Sadil, Kubačka, Šilhár, Hanzlík, Krist, Knapík ml. (Fábry), Knapík st., Jurásek, Schořík (Frýdl).

KVASICE B – POČENICE 0:1 (0:1)

Branka: Tesák. Rozhodčí: Zapletal. Diváci: 50.

DŘÍNOV – ZBOROVICE B 1:2

Branky: J. Navrátil – Judas, Veselý.

RATAJE B – ZÁHLINICE 0:9 (0:4)

Branky: Paštěka 2, Naď 2, Pudelka 2, M. Dosoudil, Vysloužil, Kratochvíl. Rozhodčí: Benda. Diváci: 40.

KYSELOVICE B – ZLOBICE 4:5 (3:0)

Branky: J. Seibert 2, M. Říkovský, Ščudla – Vlček 2, Sukup, Musil, Holan. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 50.

LITENČICE – BEZMĚROV 2:1 (0:0)

Branky: 48. a 67. Raclavský – 86. Zavřel. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 70.