Dnes mají před sebou tamní amatéři jedinečnou šanci, jak senzaci dokonat. Pokud v domácí odvetě od 17.30 hodin neinkasují, pošlou s ostudou domů prvoligovou Mladou Boleslav.

„Když jsme uhráli remízu 1:1 v Boleslavi, tak nevidím jediný důvod, proč by se nemohl podařit postup do finále na domácím hřišti. Určitě nám hodně pomůžou diváci,“ řekl sebevědomě kapitán Hanáků Ondřej Šilinger.

Už o kolo dříve potupili Hanáci jiného účastníka nejvyšší soutěže z Brna. „My nemáme co vymýšlet v soubojích s ligovými týmy. Doma však musíme obranu posunout trochu výš než v prvním zápase, abychom se nedostali pod výrazný tlak. V prvním poločase prvního utkání se nám to dařilo,“ podotkl kroměřížský kouč Jindřich Lehkoživ.

Nejsilnější zbraní jeho týmu je výborná defenzivní činnost a disciplinovaný výkon, což už po prvním utkání v Mladé Boleslavi ocenil i trenér domácích Karel Stanner.

„Dovedu si představit, že nepostoupíme do finále, ale nemůžu v žádném případě říkat, že jsme už vypadli. Proti Plzni to také nevypadalo na postup, když jsme doma vyhráli jen o gól a na jejím hřišti prohrávali. Přesto jsme postoupili. Takže po remíze v prvním utkání to určitě nezabalíme,“ zdůraznil kouč Mladé Boleslavi, který v klubu po sezoně končí a jeho nástupcem by se prý měl stát Miroslav Koubek.

I Lehkoživ považuje Středočechy stále za favorita. „Určitě se hosté budou snažit dostat nás od první minuty pod tlak. Pokusíme se využít některého z brejků. Máme dost rychlé hráče. Nemůžeme však hrát s Mladou Boleslaví otevřený fotbal. To by bylo špatné. O motivaci hráčů nemám strach. Mají na dosah obrovský úspěch,“ ví Lehkoživ.

Hrající sekretář klubu Jiří Klabal musel vedle předprodeje vstupenek na pohárovou odvetu řešit i zdravotní trable. Z Mladé Boleslavi si přivezl svalové zranění, kvůli kterému přišel o okresní derby s Hulínem.

„Dnes se píše historie českého fotbalu a u toho nesmím chybět. Výsledek z prvního utkání nás zavazuje. Víme, že nejsme ani v polovině cesty a čeká nás zase hodně práce a velice těžkých devadesát minut,“ pronesl Klabal, který si odvetu nenechá ujít.

Hrdinou prvního utkání byl střelec vyrovnávací kroměřížské branky Jan Hromek, který potrestal chybu gólmana Millera a přiblížil svůj tým k branám finále.

„Stačí nám bezbranková remíza, která se dá nějak ubojovat. Určitě nás poženou diváci. Prožíváme teď neskutečné věci. Hosté jsou však pořád favoritem a bude to strašně těžké. Už v prvním zápase jsme měli hodně štěstí. Domácí mohli dát daleko víc gólů. Kdyby se nám podařilo postoupit do finále, tak by to bylo neuvěřitelné,“ sypal ze sebe Hromek.

Z předprodeje zmizelo 600 vstupenek, připraveno jich je ale celkem čtyři tisíce. Pořadatelé doporučují divákům, aby na stadion přišli s dostatečným předstihem, aby nemuseli na poslední chvíli vystát dlouhou frontu u pokladen.