Zlínské béčko si po poslední prohře v Blansku řádně zkomplikovalo situaci. Družině Ivana Konečného patří až 11. místo, a navíc se k němu přiblížily týmy ze spodu tabulky. „Kroměříž je v pohodě a věří si. My budeme čekat na posily z áčka, jež hraje v sobotu, protože s dorostenci se takový těžký zápas hrát nedá. Ještě ke všemu se nám zranil brankář Dostál, který má na noze ortézu. Chytat bude buď dorostenec Tobolík, nebo nás posílí z prvního týmu Kořínek,“ prozradil Konečný, jenž žádnou speciální taktiku na soupeře vymýšlet nebude. „Známe se dokonale. Bude záležet na proměňování šancí a také na kreativitě kluků, kteří musí přijít s nečekaným řešením, které soupeře zaskočí,“ je přesvědčen zlínský lodivod.

S jasným cílem – bodovat – přijede Hanácká Slavia Kroměříž. „Poněvadž se utkání přeložilo z Luhačovic na Letnou, předpokládám, že soupeř se bude chtít posílit o hráče, kteří v sobotu nenastoupí v lize. Proto očekávám těžký zápas. Pro domácí je to klíčový zápas, aby se odlepili od sestupových příček. To ale nic nemění na faktu, že my chceme bodovat,“ říká nebojácně trenér Hanácké Slavie Jindřich Lehkoživ.

Kroměřížský tým v šesti jarních zápasech ještě neprohrál a nasbíral už 12 bodů! O pět víc než jeho nejbližší soupeř. Hanáci se mohou chlubit sérií osmi utkání v řadě bez porážky. Vzájemná bilance také hovoří jasně pro Kroměříž. Z devíti utkání vyhrála šestkrát, zatímco rezerva Zlína jen jednou.

„V těch zápasech za nás nastupovala řada hráčů, kteří prošli Zlínem a chtěli se ukázat. Ani nyní tomu není jinak. Polovina fotbalistů má zkušenosti z Tescomy, motivace jim určitě nebude chybět,“ očekává Lehkoživ.

Fotbalisté 1. FC Slovácko B v minulém kole porazili rozdílem třídy Bystrc a vykřesali tak jiskřičku naděje na záchranu s MSFL. Teď by z ní rádi udělali malý plamínek. Podmínkou je ovšem výhra v Jihlavě, kde se hradišťské juniorce postaví do cesty místní záloha druholigového týmu.

„Remíza nás nezajímá, v naší situaci nic neřeší. Musíme bezpodmínečně vyhrát,“ říká na rovinu Jan Palinek, trenér Slovácka B. Béčko Jihlavy by podle všeho mělo být soupeřem, který se dá porazit. Jeho jarní bilance je totiž bídnější než bídná – v posledních šesti duelech nebodovalo!

„To je pro nás ale spíš nepříjemné,“ domnívá se Palinek a hned vysvětluje proč. „Jistě zmobilizují síly. Kdyby znovu prohráli, také by se namočili do hry o sestup. Proto očekávám velmi těžké utkání. Věřím však, že ho zvládneme,“ přeje si kouč, který v současné době sedí na dvou židlích.

Vedle B-týmu, který převzal před čtrnácti dny, totiž stále dělá asistenta trenéru Mazurovi u prvního mužstva. „Je to sice náročné, ale vše se dá zvládnout,“ usmívá se Palinek, který tak má dokonalý přehled o fluktuantech, kteří juniorce pravidelně přicházejí na pomoc. Tentokrát jich však zřejmě tolik nebude, obě mužstva hrají ve stejný den – v sobotu. „To nevadí, šanci dostanou další. Mají možnost ukázat, že si ji zaslouží,“ dodal Palinek.