KROMĚŘÍŽ – TŘEBÍČ 1:0 (1:0)

V anglickém týdnu Hanáci zvládli i druhé domácí utkání, o osudu souboje s Třebíčí rozhodla 27. minuta, kdy se po rohovém kopu hlavičkou trefil kanonýr Neubert. „Musím kluky pochválit, po náročných duelech, které nás stály spoustu sil, utkání zvládli na jedničku. Pomohl nám první gól, pak hosté trochu pozlobili, ale celkově jsme celý zápas měli pod kontrolou, naopak jsme mohli ze dvou tří šancí ještě skórovat. Tým zápas odmakal a body jsou pro nás strašně důležité," uvedl trenér sešívaných Vlastimil Chytrý.

Kroměříž tak natáhla šňůru bez porážky na sedm duelů a v tabulce poskočila na vytouženou druhou příčku. A v mužstvu je velmi dobrá atmosféra. „Strašně nám pomohl zápas v Uničově, tam nastal nějaký zlom. Kluci se semkli, vyhecovali, začali hrát srdcem a parta je nyní výborná. Ukazuje se také výhoda širšího kádru. Zatímco ostatní týmy mají dvanáct hráčů, my máme vyrovnaných osmnáct a ve zbytku soutěže to může být ještě naše zbraň. Chceme zvládnout teď dvě utkání venku a uhrát druhé místo, máme to ve svých rukou," podotkl Chytrý.

Ten může mít radost také z toho, že je nyní obrana pevná i bez zraněného vůdce Davida Čepa. Jeho návrat na trávník je zatím nejasný. „Byl teď na lavičce jako psychická podpora, zdravotní stav nemá dobrý. Záda jsou problematická, nechceme nic urychlit, abychom mu neublížili," řekl kroměřížský lodivod.

Branka: 27. Neubert. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: Steiner, Salachna, Strašák – Komínek, Igbinoba, Havránek, Benda. 150 diváků.

Kroměříž: Petr – Cverna, Budín, Látal, Netopil – Salachna, Mazouch – Steiner (79. Kutra), Strašák (84. Hromek), Nevřala (63. Žák) – Neubert. Trenér: Chytrý.

Třebíč: Doležal – P. Chalupa, Havránek, Igbinoba, Abayomi – Novotný (59. M. Chalupa), Komínek, Chlup, Dobrovolný – Johnson (46. Benda), Florián. Trenér: Zelníček.