HLUČÍN – KROMĚŘÍŽ 3:1 (1:0)

Hlučín Hanácké Slavii ukončil úchvatnou sérii desíti utkání bez prohry, přesto nakonec sešívaní po utkání slavili. Vzhledem k prohře Slovácka B je kolo před koncem jisté, že obsadí druhou pozici.

„Z deprese jsme se dostali zpět do euforie. Je to pro nás obrovský úspěch. Vydali jsme se správným směrem, že vychováváme mládež a klukům dáváme šanci. Budeme tak pracovat dále, ať už to bude v jakékoliv soutěži," naznačil trenér Kroměříže Vlastimil Chytrý, že za určitých okolností se může klub posunout i do druhé ligy. „16. června se bude rozhodovat o licencích. Záleží, jak na tom budou celky z vyšších soutěží. Podle toho pak budeme my zvažovat situaci," přiblížil 35letý kouč.

V Hlučíně se pro jeho svěřence duel zlomil nepříznivě pět minut před koncem první půle a sedm minut po začátku té druhé, kdy dvakrát skóroval kanonýr Hanus. V 87. minutě zvýšil už na 3:0 Ondrušík, Hanáci pak ke konci jen korigovali stav zásluhou Filipa Žáka.

„Devatenáctka bojovala v sobotu o titul v Moravskoslezské lize, poslal jsem do ní Kašíka, Silnicu, Ferka. K tomu nám chyběli Kutra a Beránek. Kombinovaná sestava nedokázala navázat na sérii, ve hře chyběla souhra a lehkost. Do soupeře jsme bušili, vyhráli jsme všechny statistiky, ale s jeho obrannou fází jsme si nedokázali poradit. Zápas přitom bohužel nevyšel Radku Petrovi, po jehož nekoncentrovanosti jsme obdrželi první dva góly," uvedl Vlastimil Chytrý.

Šanci na nápravu budou mít fotbalisté Kroměříže v pátek 12. června od hodin, kdy se rozloučí se soutěžní sezonou domácím zápasem proti Vyškovu. „Chceme ročník zakončit vítězstvím, budeme se snažit smontovat," slíbil lodivod Hanácké Slavie.

Branky: 40. a 52. Hanus, 88. Ondrušík – 89. Žák. Rozhodčí: Z. Kneisl. ŽK: Ondrušík, Váňa, Málek – Strašák, Cverna. 150 diváků.

Hlučín: Hlaváč – Váňa, Heinik, Mac, Malchárek – Žižka (80. Badalyan), Hudeczek, Málek, Dostál, Ondrušík (89. Foitzik) – Hanus (84. Ivan). Trenér: Valachovič.

Kroměříž: Petr – Cverna, Budín, Látal, Netopil – Hromek (46. Nevřala), Mazouch, Salachna, Žák – Strašák, Neubert. Trenér: Chytrý.