OPAVA B – KROMĚŘÍŽ 2:5 (2:2)

Úvodní branku sice zaznamenal v 18. minutě poslední celek soutěže, ale sešívané takřka ani nepřibrzdila. „Vstoupili jsme aktivněji utkání, paradoxně jsme však inkasovali, a to z dvoumetrového ofsajdu. Kluci ale naštěstí obrátili emoce dobrým směrem a domácí zasypali obrovským tlakem," přiblížil Chytrý.

Po obratu skóre zásluhou Žáka a Neuberta sice béčko Opavy ještě před poločasem dorovnalo výsledek, po změně stran už ale zápas patřil jen Hanákům. Hned ve 47. minutě se trefil Žák, o čtyři minuty později slavil Strašák a v 78. minutě dokonal triumf Neubert.

„V přestávce jsem hráče hlavně uklidňoval, aby se nenechali znervóznit verdikty rozhodčího a soustředili se na výkon, kvalita byla na naší straně. A udělal jsem i jednu změnu, kdy jsem vystřídal obránce Netopila a do hry jsem poslal ofenzivního Kutru, abychom zvýšili ještě tlak," prozradil Chytrý, co přispělo k jasnému ovládnutí zápasu.

„Od křivdy to kluci zvládli fantasticky, ve druhé půli to byl od nás fotbalový koncert. Musím je pochválit. Jsem naprosto spokojený, natáhli jsme vítěznou šňůru a zůstali jsme druzí. Pokud takto budeme hrát dále, můžeme figurovat na druhém místě i po posledním kole," poznamenal kroměřížský lodivod, kterého těšila nejen produkce dvougólových střelců Neuberta a Žáka.

„Spolupráce ofenzivních hráčů Neuberta, Žáka, Strašáka a Steinera funguje výborně, jsem rád, že si to sedlo. Ale nešlo by to ani bez defenzivy. Kluci si jak v ofenzivě, tak v defenzivě začali rozumět a hrají krásný fotbal," pochvaluje si Chytrý.

Branky: 18. Svatonský, 40. Maléř – 24. Žák, 35. Neubert, 47. Žák, 51. Strašák, 78. Neubert. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: Salachna, Strašák. 60 diváků.

Kroměříž: Petr – Cverna, Budín, Látal, Netopil (46. Kutra) – Salachna (60. Hromek), Mazouch (75. Beránek), Nevřala, Strašák, Žák – Neubert. Trenér: V. Chytrý.