SPARTAK HULÍN – FC SLUŠOVICE 2:0 (2:0)

Od prvních minut převzali otěže zápasu domácí, ale i přes nadějné šance se jim branku nepodařilo vstřelit. Až po centru Dundy si hosté vstřelili vlastní gól. Ještě do přestávky se Zapletalova družina prosadila střelecky. Z penalty se nemýlil Dvořáček.

Ve zbytku utkání se již jen čekalo na to, zda hulínští Csomor, Král nebo Dvořáček přidají nějakou tu branku navíc. Ovšem i v těch největších šancích se diváci dalších branek nedočkali.

„Je pravda, že jsme se dostali do šancí, ale nebyly to tutovky. S průběhem utkání jsem byl i přesto, že jsme jej kvůli počasí zkrátili, spokojen. Šanci dostali především mladší hráči,“ sdělil trenér Petr Zapletal.

Ten zkoušel na místě stopera třiadvacetiletého Radima Ditricha. Bývalý hráč Zlína, který nastoupil k osmi prvoligovým zápasům, vystřídal v minulosti také dresy Kroměříže, Jihlavy, Vítkovic a naposled působil v Mutěnicích.

„Radim by měl být náhradou za Máčalu. V tomto týdnu by se měl jeho příchod uzavřít. Nepředpokládám, že by vedle Ditricha a Václavíčka měl ještě někdo přijít. To by nás muselo postihnout dlouhodobější zranění,“ prohlásil kormidelník fotbalistů Hulína.

Branky: vlastní, Dvořáček (pen.).

Hulín: Gajdoš – Dunda, Ditrich, Číhal, Václavíček, Mršťák, Kadlec, Dvořáček, Koutný, Volek, Darebníček (Kříž, Csomor, Laciga).

FS NAPAJEDLA – TJ BYSTŘICE P. H. 3:0 (1:0)

Další přípravné střetnutí mají za sebou divizní fotbalisté Bystřice, kteří změřili na umělé trávě v Otrokovicích své síly s dalším účastníkem divize, týmem Napajedel.

„Utkání mělo všechny znaky přípravy. Bylo tam hodně nepřesností, z naší strany to nebylo nic moc. Rozdíl ve hře obou týmů byl velký. Na lepší výsledek jsme nemohli pomýšlet, protože nastoupili čtyři dorostenci. Potěšil mě svým výkonem obránce Horák,“ přiznal bystřický trenér Pavel Hajný.

Branky: Vykopal, R. Huťka, Melichárek.

Bystřice p. H.: Sobek (Pavelka) – Horák, Františák, Dostál, Zezulka, V. Kušík, Filgas, Zapletal, Grygar, M. Kušík, J. Kotas (Ondroušek).

FK CHROPYNĚ – SLAVOJ KOJETÍN 6:2 (3:2)

Chropyně nastoupila k dalšímu utkání zimního turnaje na domácí půdě bez Šimka a Vaňhary, kteří dali přednost rakouskému angažmá. Pro nemoc absentovali Šindelář, Sobek a Táborský. Celý zápas se odehrával na polovině hostů z Kojetína, kteří s vypětím všech sil odolávali velkému tlaku domácího souboru a spoléhali na velmi nebezpečné protiútoky.

Jako první se mezi střelce zapsal ve 12. minutě Bosák. O osm minut později zaspala chropyňská obrana a Kojetín srovnal skore. Ve 35. minutě po kombinaci na jeden dotek na pravé straně hřiště nakonec odcentroval Novák a Peřina hlavou vrátil vedení na stranu domácích. O dvě minuty později po samostatné akci navýšil skore Pagáč, který zúročil kolmici ze zálohy. Do přestávky ještě Kojetín snížil na 3:2.

Ve druhé půli hosté odpadli a hrálo se jen na jednu branku a jenom nemohoucností chropyňských hráčů nebylo skóre dvouciferné. Nejprve se po přihrávce Bosáka v 62. minutě prosadil Lacina a tentýž hráč v 74. minutě zúročil skvělý Poláškův průnik. Na konečných 6:2 upravil Peřina po kombinaci s Lacinou.

Chropyně: Večeřa (Bielik) – Hošek (Zatloukal), Lejsek, Zdražil, Posolda (Buksa), Peřina (Panáček), Lacina, Polášek (Gajdošík), Novák, Bosák, Pagáč.

FK LUHAČOVICE – FC MORKOVICE 1:1

Morkovice ani ve třetím zimním přípravném zápase hraném na hřišti účastníka I. A třídy neprohrály. Po vyrovnaném průběhu skončilo utkání remízou. Po vedení domácích srovnal za Morkovice Šimčík. Trenér Janecký s výkonem však moc spokojený nebyl.

Morkovice: Veselý – Vymazal, Slavíček, Jablunka, Petroš – Hanák, Černý, Hlaváček, Hušek – Šimčík, Přecechtílek. Střídali Bleša, Skácel, Novotný, Kundrát.

SFK ELKO HOLEŠOV – ŽELÁTOVICE 2:0 (2:0)

O góly Holešova se v utkání zimního turnaje v Chropyni postarali už v prvním poločase Barták a Roubalík. Holešov splnil roli favorita, i když mu chyběl zraněný Bejtkovský a musel tak hrát se třemi útočníky.

„Středová trojka odehrála dobrý zápas. Ve druhém poločase jsme sestavu prostřídali a soupeř měl víc šancí, přesto se nám podařilo udržet čisté konto,“ řekl holešovský trenér Martin Malík.

Branky: Barták, Roubalík.

Holešov: Krejčí – Frýbort, Bačík, Ohlídal, Vávra, Belza, Münster, Charuza, Barták, Marek, Roubalík (Slováček, Přívara, Šimík).

Další přípravné zápasy

Koryčany – Zdounky 3:2

Utkání se hrálo na umělém trávníku v Morkovicích.

Branky Zdounek: Pektor, Navrátil.

Zdounky: Rampas – Adamík, L. Buša, Zanáška, P. Buša, Škvarlo, Koza, Sedlák, Navrátil, Zlámal, Havránek (Pektor).

Prusinovice – Beňov 4:1 (2:1)

Prusinovice měly na umělé trávě v Hulíně trvalou převahu, kterou vyjádřily také gólově. Jeden gól zaznamenaly z pokutového kopu.