Devatenáct minut fotbalistům Spartaku trvalo, než se prosadili proti poslednímu celku soutěže, poté byl prvním šťastným střelcem Elšík. A o pět minut později už se na tabuli rozsvítil stav 2:0, to skóroval Dvořáček. „Chtěli jsme začít aktivně, vyrukovali jsme s vysokým presinkem, ale v úvodu jsme ještě nevyužili šance. Nicméně branky navázaly na naši převahu, s tím jsem byl spokojený," přiznal Lehkoživ.

Domácí korunovali povedený první poločas ve 42. minutě, kdy se znovu trefil Dvořáček. Po změně stran Spartak dále bušil do obrany Opavy, přičemž tlak měl jedno gólové vyjádření – v 75. minutě se radoval Šrom. „Během celého zápasu jsme Opavu nepustili do žádné příležitosti a jen výborný výkon brankáře a naše neproměňování šancí ji zachránilo od vyšší porážky," konstatoval lodivod Hulína, jenž právě zmařené příležitosti mužstvu vytýkal.

„Situace jsme řešili špatnou finální přihrávkou, měl jsem k tomu výhrady. Tentokrát z hlediska bodů nevadilo, že jsme akce nedotáhli, ale jindy by nás je to mohlo stát," varuje Lehkoživ. Jinak ale tým ocenil. „Bylo od začátku vidět, že kluci chtějí vyhrát. K vítězství nás dovedl kolektivní výkon," poznamenal.

Po utkání se Slezany Spartak figuruje na devátém místě. Například na šestou příčku ale ztrácí tři kola před koncem jen tři body. „Nehrajeme pod tlakem, budeme se snažit získat maximum bodů a skončit do osmého místa," sdělil bývalý kouč Kroměříže.

HULÍN – OPAVA B 4:0 (3:0)

Branky: 19. Elšík, 24. a 42. Dvořáček, 75. Šrom. ŽK: Elšík – Galvas. Rozhodčí: Vostrejž, Sedláček, Hanáková, 103 diváků.

Hulín: Chytil – Labuda, Kroča, Číhal, Vyskočil – Šrom, Laciga, Červenka Dvořáček – Elšík (65. Mjuller), Krhut. Trenér: J. Lehkoživ.